• Odbierz prezent
Amazon ogłasza oficjalne wejście na polski rynek e-handlu! Efekt? Kurs Allegro traci prawie 6%

Wczorajsza sesja należała do obozu „niedźwiedzi” – indeksy S&P 500 i Nasdaq przeceniły się o ok. 2,6%. Decyzja Fed o utrzymaniu dotychczasowej polityki i stóp procentowych na niezmienionym poziomie była zgodna z konsensusem rynkowym. Wczoraj wyniki podały m.in. kluczowe amerykańskie spółki – Apple osiągnął zysk na akcję 1,68 USD wobec konsensusu 1,41 USD oraz wobec 1,25 USD przed rokiem.

Wynik netto na akcje Tesli wyniósł 0,80 USD wobec szacunków analityków zakładających poziom 1,03 USD, a w IV kw. 2019 roku spółka zarobiła 0,41 USD. Zysk na akcję Facebooka wyniósł 3,88 USD, gdy przed rokiem spółka wypracowała 2,56 USD, a średnie oczekiwania analityków wynosiły 3,22 USD. Dziś wyniki opublikują: Visa, Mastercard i McDonald’s. Z pozostałych tematów premier Boris Johnson zasugerował, że lockdown w Anglii potrwa przynajmniej do 8 marca.

Na krajowym rynku również dominowały spadki – indeks blue chipów przecenił się aż o 2,7%, indeksy mWIG40 i sWIG80 straciły 1,5%. Do spadku indeksu WIG20 najmocniej kontrybuowały przecenione o 9% walory KGHM – spółce nie pomogły opublikowane wstępne wyniki, z których wynika m.in. to, że sprzedaż miedzi wzrosła o 22% r/r. Na podium najsłabszych blue chipów znalazły się jeszcze walory JSW (-6,4%) i Allegro (-5,9%).

Notowaniom niedawnego debiutanta nie pomogły informacje o oficjalnym wejściu największego gracza na rynku e-handlu - Amazona na polski rynek. Z drugiej strony największy wzrost odnotował CD Projekt, spółka zyskała przeszło 5% w towarzystwie wartości obrotu dochodzącej niemal do 2 mld zł. Wokół spółki pojawiło się wiele spekulacji, m.in. odnośnie próby zmuszenia funduszy do zamknięcia krótkich pozycji, w wyniku podobnego rajdu jaki miał miejsce na amerykańskiej spółce GameStop. W indeksie mWIG40 najsłabiej wypadły banki Millennium (-6,4%) i mBank (-5,9%), a w indeksie małych spółek to INC (-8,8%), Grodno (-8,7%) i Polimex Mostostal (-7,2%) przeceniły się w największym stopniu.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk