• Odbierz prezent
Amazon najwyżej w historii. Spółka nie boi się koronawirusa

W ostatnim czasie większość firm boryka się z różnymi trudnościami związanymi z pandemią koronawirusa. Tymczasem Amazon znany ze sprzedaży internetowej, przeżywa istny boom, a kurs akcji spółki znajduje się najwyżej w historii.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

Gdy wiele spółek traci na wartości, kurs akcji Amazona znajduje się na najwyższym poziomie w historii.

Środowa sesja nie sprzyja większości spółek z Wall Street, a szczególnie bankom, które przedstawiły swe wyniki finansowe obciążone rezerwami na straty kredytowe związane z koronawirusem. Jednak nawet dzisiaj Amazon jest notowany na lekkim plusie, zyskując około 0,5%. W tym momencie za akcje spółki Amazon inwestorzy płacą 2296 USD.

Od początku roku kurs akcji Amazona wzrósł o ponad 20%, gdy indeks S&P500 spadł o około 15%. Kapitalizacja rynkowa spółki obecnie wynosi ok. 1,14 bln USD.

Podczas, gdy sytuacja gospodarcza związana z pandemią koronawirusa negatywnie wpływa na działalność większości sklepów stacjonarnych, coraz większym zainteresowaniem kupujących cieszy się sprzedaż internetowa, z której słynie Amazon.

Według informacji portalu Bankier, największym wyzwaniem dla spółki w najbliższym czasie jest obsługa większej liczby zamówień. Podczas, gdy wielu Amerykanów traci pracę, Amazon zapowiada zatrudnienie w USA dodatkowych 175 tysięcy osób.

Portal Bankier informuje również, że analitycy podwyższyli prognozę przychodów ze sprzedaży w I kwartale do poziomu 72,49 mld USD. Dodatkowo spółce sprzyja rozwój jej dodatkowych segmentów działalności, takich jak biznes chmurowy i telewizyjny.

Portal Bankier zwraca też uwagę, że wraz ze wzrostem ceny akcji Amazona rośnie też wartość majątku założyciela spółki – Jeffa Bezosa, który jest obecnie uznawany za najbogatszego człowieka na świecie. Od początku roku wartość jego majątku wzrosła o 24 mld USD i obecnie wynosi 138 mld USD.

 

Notowania: AMAZON

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AMZN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk