• Odbierz prezent
Amazon Apple Google Alphabet Microsoft kapitalizacja spółki akcje

Wśród największych amerykańskich spółek trwa wyścig o największą kapitalizację rynkową. Przedmiotem ogromnych emocji jest to, która z nich jako pierwsza osiągnie kapitalizację w wysokości biliona dolarów. Które z nich mają największą szansę na osiągnięcie zwycięstwa?

 

Na rynku amerykańskim jest wiele spółek, które mogą pochwalić się ogromną kapitalizacją rynkową. Wśród gigantów technologicznych trwa wyścig o największą kapitalizację. Od dawna trwają spekulacje, który z nich jako pierwszy osiągnie kapitalizację w wysokości biliona dolarów. W czołówce znajdują się Apple, Amazon i Alphabet. Nie bez wpływu na ich wycenę są wyniki kwartalne publikowane przez spółki.

 

Apple

We wtorek 31 lipca Apple przedstawi wyniki kwartalne. Znany producent iPhone’ów w piątek osiągnął kapitalizację rynkową w wysokości 938,7 mld USD, a najbliższe wyniki finansowe, przedstawione przez spółkę mogą dać (lub nie) impuls do dalszego wzrostu ceny akcji na giełdzie.

Niektórzy inwestorzy uważają, że to właśnie Apple jako pierwsza spółka osiągnie kapitalizację w wysokości biliona dolarów. Warto wspomnieć, że jest to jedna z najważniejszych spółek w portfelu Warrena Buffetta.

 

Amazon

W czołówce znajduje się również Amazon, który w zeszłym tygodniu poinformował o wynikach za drugi kwartał, które ponad dwukrotnie przewyższyły prognozy. Zysk na akcję wyniósł 5,07 USD w stosunku do oczekiwanego 2,50 USD. Kapitalizacja spółki Amazon wynosi około 880 mld USD.

W tym miesiącu zostało przeprowadzone badanie wśród inwestorów instytucjonalnych. Około 70% z nich uznało tę znaną firmę za lidera tego wyścigu, która jako pierwsza osiągnie wymarzoną kapitalizację.

 

 

FXMAG akcje amazon, apple, alphabet – który gigant technologiczny osiągnie bilion dolarów kapitalizacji? amazon apple alphabet google microsoft spółki akcje kapitalizacja 1

 

Źródło: CNBC

 

Alphabet

Spółka-matka słynnego Google – Alphabet może natomiast pochwalić się kapitalizacją wynoszącą około 870 mld USD. W ubiegłym tygodniu spółka Alphabet również zaskoczyła rynek dobrymi wynikami finansowymi. Zysk na akcję wyniósł 11,75 USD w stosunku do oczekiwań analityków na poziomie 9,59 USD na akcję.

 

Microsoft

Tuż za pierwszą trójką, w wyścigu o największą kapitalizację szansę ma również Microsoft. Na piątkowej sesji giełdowej kapitalizacja rynkowa spółki wyniosła około 827 mld USD.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk