• Odbierz prezent
Alter Cosmos w procesie certyfikacji Nintendo Switch

SimFabric, notowany na NewConnect wydawca i producent gier wideo, pozyskał licencję od spółki Pyramid Games SA na portowanie i wydanie w wersji na Nintendo Switch przygodowej gry point’n’click z elementami komiksu – Alter Cosmos. Tytuł trafił właśnie do certyfikacji sklepu Nintendo e-Shop. Premiera projektu planowana jest pod koniec lipca br. Alter Cosmos będzie piętnastą grą z portfolio konsolowego SimFabric.

- Konsekwentnie realizujemy jedno z głównych założeń naszej strategii, które zakłada maksymalizację naszych przychodów m.in. poprzez rozwój studia portującego. Alter Cosmos będzie piętnastą grą w naszym portfolio, w której odpowiadamy za port i wydawnictwo na Nintendo Switch. Premiera gry planowana jest na koniec lipca 2020 roku mówi Emil Leszczyński, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki SimFabric.

Akcja Alter Cosmos rozgrywa się w świecie przejętym przez totalitarny system. Gra jest pierwszą przygodową produkcją w stylu komiksowym w portfolio SimFabric. Jeszcze w br. zostanie dostosowana do wersji konsoli nowej generacji: Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. Producentem i wydawcą Alter Cosmos na PC jest lubelskie studio Pyramid Games.

- W naszej ocenie podpisanie największej w historii spółki umowy z koncernem Koch Media GmbH, jak również systematyczne nawiązywanie współpracy z nowymi partnerami w zakresie portowania i wydawania nowych gier na konsole, działalność w zakresie B+R mają przełożenie na proces decyzyjny dotyczący przejścia naszej spółki na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie – komentuje Julia Leszczyńska, prezes SimFabric.

26 czerwca Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy SimFabric podjęło uchwałę o przejściu spółki na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktualna wartość rynkowa SimFabric blisko 450 mln zł. Spółka działa na rynku od 4 lat. Działalność studia koncentruje się na produkcji nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie i portowaniu ich na zlecenie innych spółek. SimFabric rozpoczęło już wewnętrzne przygotowywania do mapy drogowej przejścia na główny rynek GPW.

O SimFabric:

SimFabric S.A. powstała w 2016 roku. Spółka prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w portowaniu gier (przerabianie gry z jednej platformy na inną) na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i komputery stacjonarne oraz produkcjach własnych. Głównym założeniem prowadzonej działalności jest portowanie i wydawanie kilku nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie. Najważniejszym dotychczasowym produktem spółki jest gra Farm Expert 2018, która w wersji mobilnej sprzedała się w liczbie ponad 2,5 mln kopii.  W 2016 roku firma otrzymała główną nagrodę ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) w konkursie na najlepszą aplikację kosmiczną. Od lipca 2019 SimFabric prowadzi oddział odpowiedzialny za działania B+R, którego celem jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań w branży gier komputerowych. W maju 2020 roku spółka powołała firmę zależną MobileFabric, której celem będzie rozwój gier na urządzenia mobilne

Strategicznym akcjonariuszem studia jest Grupa PlayWay. Od kwietnia 2020 roku SimFabric jest notowana na rynku NewConnect.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk