• Odbierz prezent
Altcoiny rosną, podczas gdy bitcoin (BTC) konsoliduje; Cardano (ADA) ponownie w centrum uwagi, olbrzymi skok ceny Pantos - rynek kryptowalut
fot. freepik.com

Piąta z rzędu wzrostowa świeca tygodniowa

Bitcoin domknął piątą z rzędu wzrostową świecę na wykresie tygodniowym, a jego cena nadal utrzymuje się powyżej 200 – dniowej średniej kroczącej. BTC w ciągu tygodnia znalazł się nawet powyżej granicy 50 000 USD – po raz pierwszy od ponad trzech miesięcy. Podobnie kapitalizacja rynku kryptowalut powróciła powyżej granicy 2 bilionów dolarów. Wzrosty zaliczyło większość aktywów z Cardano na czele.

Czynniki fundamentalne również uległy poprawie w ostatnich tygodniach. Wskaźnik hash rate powrócił do poziomów z początku czerwca, co wskazuje, że górnicy stopniowo wracają do działalności po zakazie wydobywania BTC przez Chiny.

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut   - 1

Altcoiny rosną, podczas gdy BTC konsoliduje

Póki co altcoiny uzyskiwały w sierpniu lepsze wyniki niż Bitcoin. Potwierdza to indeks Altcoin Season, który osiągnął wartość 82, co oznacza dominację altcoinów nad Bitcoinem. Jak dotąd w trwającym miesiącu Bitcoin zyskał około 20 proc., cena Ethereum wzrosła o około 25 proc, a niektóre mniejsze kryptowaluty odnotowały jeszcze większe zyski.

Bitcoin znajduje w przedziale między 44 000 a 50 000 dolarów od ponad dwóch tygodni, podczas gdy niektóre altcoiny wyłamały się ze swoich zakresów i poszybowały wyżej. Dominacja BTC od kilku dni oscyluje wokół poziomu 44 proc. po osiągnięciu 50 proc. 27 lipca. Tymczasem na początku roku dominacja Bitcoina wynosiła ponad 70 proc.

Pozytywny sentyment wokół Ethereum

Optymizm w odniesieniu do Ethereum pozostaje nadal wysoki po udanym wdrożeniu hard forka London. Kupujący wciąż kontrolują sytuację, pchając cenę coraz wyżej.

ETH wznosi się w ciasnym kanale i czeka na wybicie. Rynek nadal znajduje się w silnym trendzie wzrostowym, a Crypto Fear & Greed Index wzrósł do poziomu 73, wskazując na chciwość inwestorów. Warto podkreślić, że zaledwie miesiąc temu mieliśmy do czynienia z odczytami, sugerującymi skrajny strach.

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut   - 2

ADA ponownie w centrum uwagi

W ostatnim tygodniu Cardano ponownie znalazło się w świetle reflektorów, a cena jego rodzimego tokena ADA skoczyła o ponad 20 proc. w weekend i przekroczyła tym samym swój poprzedni rekord wszech czasów. ADA wzrosła już o ponad 100 proc. od początku sierpnia, po tym jak pojawiły się pierwsze wzmianki o funkcjonalności inteligentnych kontraktów na jej sieci. Tylko w tym roku Cardano zwiększyło swoją wartość czternastokrotnie, plasując się w pierwszej piątce najlepiej radzących sobie kryptowalut.

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut   - 3

Olbrzymi skok ceny Pantos

W zeszły piątek, po długim okresie konsolidacji, Pantos zanotował gwałtowny wzrost o 30 proc. Cena kryptowaluty wciąż rośnie i obecnie znajduje się powyżej 200 – dniowej średniej kroczącej. Linia ta jest powszechnie używana do określania poziomów oporu i wsparcia, a im dłużej cena pozostaje powyżej niej w dziennej ramie czasowej, tym bardziej można mówić o silnym trendzie wzrostowym.

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut   - 4

Komentarz opracował: Lukas Enzersdorfer – Konrad, CPO Bitpanda

Niniejszy materiał jest jedynie komentarzem do sytuacji rynkowej i nie stanowi analizy finansowej ani rekomendacji. 


Bitpanda

Bitpanda została założona w 2014 roku w Wiedniu. Stworzyliśmy ją, aby umożliwić inwestowanie każdemu. Od początku naszym celem było przedefiniowanie znaczenia słowa „inwestowanie” poprzez tworzenie łatwych w użyciu produktów finansowych, które dostępne będą dla każdego. Autora możesz obserwować na LINKEDIN | FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk