• Odbierz prezent
Alphabet przedstawia wyniki za II kwartał 2021 r. Przychody Google z reklam wyższe o 69%
fot. freepik.com

27 lipca konglomerat Alphabet opublikował wyniki finansowe za II kwartał 2021 r. Były one znacznie wyższe niż przed rokiem. Przewyższyły również szacunki analityków z Wall Street. Ogromną popularnością cieszy się YouTube. Spółka odnotowała znaczny wzrost przychodów z reklam spowodowany poprawą sytuacji na rynku związanej z pandemią.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

27 lipca po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku macierzysta spółka Google - Alphabet opublikowała wyniki za II kwartał 2021 r. Przychody były znacznie wyższe niż przed rokiem. Wyniosły 61,88 mld USD w porównaniu do 38,3 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przewyższyły one szacunki analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 56,16 mld USD. Zysk na akcję wyniósł 27,26 USD, znacznie przewyższając oczekiwania analityków na poziomie 19,34 USD.

Przychody z reklam na YouTube wyniosły 7 mld USD. Były one wyższe o 83% niż przed rokiem. Przewyższyły również konsensus analityków na poziomie 6,37 mld USD.

CEO Alphabetu – Sundar Pichai stwierdził, że YouTube jest „najszybciej rosnącym serwisem konsumenckim” i dodał: „W USA mamy ponad 120 milionów ludzi, którzy oglądają YouTube na telewizorach w każdym miesiącu i to jest więcej niż 100 milionów w zeszłym roku.”

Przychody z Google Cloud wyniosły 4,63 mld USD w porównaniu do 3,01 mld USD przed rokiem. Przewyższyły konsensus analityków na poziomie 4,40 mld USD. Segment ten odnotował stratę operacyjną w wysokości 591 mln USD, co jest znacznie lepszym wynikiem od straty wynoszącej 1,43 mld USD przed rokiem.

Koszty pozyskania ruchu internetowego (traffic acquisition costs – TAC) wyniosły 10,93 mld USD. Analitycy spodziewali się kosztów na poziomie 9,74 mld USD.

Łączne przychody Google z reklam wzrosły o 69% rdr i wyniosły 50,44 mld USD. Drugi kwartał ubiegłego roku był stosunkowo słaby z powodu pandemii. Znaczna poprawa sytuacji w handlu detalicznym przyczyniła się do powrotu zapotrzebowania na reklamy.

Wyniki finansowe spółki ucieszyły inwestorów. W notowaniach posesyjnych kurs akcji Alphabetu (GOOGL) wzrósł o 3%.

W tym samym dniu wyniki kwartalne przedstawiły także spółki Apple i Microsoft.

Czytaj także: Apple prezentuje wyniki kwartalne. Przychody ze sprzedaży iPhone’ów wyższe o prawie 50%

W ostatnim czasie poznaliśmy wyniki Apple. Były one znacznie wyższe niż przed rokiem. Przewyższyły również oczekiwania analityków z Wall Street. Spółka może pochwalić się wzrostem przychodów ze sprzedaży iPhone’ów o prawie 50%.   27 lipca po sesji na amerykańskim rynku spółka Apple opublikowała wy.. Czytaj
Apple prezentuje wyniki kwartalne. Przychody ze sprzedaży iPhone’ów wyższe o prawie 50%

Notowania: ALPHABET

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOOG/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk