Advertisement
  • Odbierz prezent
Allegro zdetronizuje CD Projekt? Największy debiut w historii GPW coraz bliżej

Plotki o debiucie giełdowym Grupy Allegro stają się coraz bardziej wiarygodne. Wg anonimowego źródła, na które powołuje się agencja Bloomberg, właściciele największego serwisu aukcyjnego w Polsce chcą zadebiutować na giełdzie już we wrześniu. Biorąc pod uwagę rzekome plany spółki, może być to największe IPO w historii warszawskiego parkietu.

 

Jak wynika z doniesień Bloomberga, Grupa Allegro planuje debiut giełdowy już we wrześniu tego roku. Po raz pierwszy potwierdzono również, że spółka chce zadebiutować na warszawskim parkiecie (rezygnując z planów dual-listingu na giełdzie w Amsterdamie), pozyskując przy tym od 2,3 do 3 mld dolarów, co oznaczałoby największy debiut giełdowy w historii GPW.

Jeśli plany Grupy Allegro się powiodą, oznaczałoby to że kapitalizacja spółki najprawdopodobniej przekroczyłaby 40 mld złotych, co byłoby równoznaczne z tym, że giełdowy debiutant stałby się najwyżej wycenianą spółką na warszawskim parkiecie, wyprzedzając aktualnego lidera - CD Projekt (36,2 mld PLN kapitalizacji).

 

Aktualnymi właścicielami Grupy Allegro od 2016 r. są fundusze inwestycyjne takie jak Permira, Cinven oraz Mid Europa Partners.

 

Debiut planowany na wrzesień powinien jednak ostudzić emocje inwestorów indywidualnych - jeżeli pogłoski się potwierdzą, oznacza to że Grupa Allegro planuje IPO przeznaczone wyłącznie dla inwestorów instytucjonalnych, bez zapisów na akcje dla inwestorów prywatnych. Gdyby było inaczej, spółka musiałaby najpierw złożyć prospekt emisyjny do KNF, a następnie oczekiwać na jego zatwierdzenie, co najczęściej trwa ok. 3 miesięcy.

Czytaj także: Canal+ coraz bliżej debiutu na warszawskiej giełdzie? Spółka złożyła prospekt emisyjny

Po ostatnich chudych latach dla warszawskiej giełdy pod względem dużych debiutów (a w zasadzie debiutów w ogóle) niewykluczone jest odwrócenie tej złej passy. Coraz bardziej prawdopodobne jest IPO Grupy Allegro, które mogłoby być największym debiutem w historii GPW, a jeszcze bliżej warszawskiego pa.. Czytaj
Canal+ coraz bliżej debiutu na warszawskiej giełdzie? Spółka złożyła prospekt emisyjny

 

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk