• Odbierz prezent
Allegro z dużym wzrostem notowań! Ponad 13 proc. zwyżka akcji OAT – notowania GPW

Indeksy na Wall Street zakończyły kolejną sesję bez większych zmian – po dynamicznym wzroście z pierwszych dni lutego przyszła, przynajmniej na kilka dni, pora na wystudzenie popytu. Bodźcem do kolejnych wzrostów mogłyby być zwiastuny przybliżające wprowadzenie hojnego pakietu stymulacyjnego, sam prezes Fed Jerome Powell podkreślił wczoraj, że powrót do zatrudnienia na poziomach sprzed pandemii będzie wymagać nie tylko akomodacyjnej polityki pieniężnej.

Rynki wspiera malejąca liczba dziennych zakażeń w wielu kluczowych gospodarkach, w samych Stanach Zjednoczonych 7 dniowa średnia spadła poniżej poziomu 100 tys. przypadków, jest niższa o przeszło 30% niż w ubiegłym tygodniu. Dzisiaj, podobnie jak wczoraj, spora część azjatyckich rynków pozostaje zamknięta.

W czwartek krajowe indeksy odnotowały większe wzrosty, przy czym najmocniej zachował się najbardziej przeceniony w ostatnich dniach indeks WIG20 (+2%). Jedynie 2 spółki w indeksie blue chipów zakończyły sesję z niewielką stratą: JSW (-1,2%) i Asseco (-0,3%), wśród pozostałych walorów wyraźnie dominowało Allegro (+5,3%) – zejście do poziomów z dnia debiutu wyraźnie obudziło popyt. Indeksy mWIG40 i sWIG80 zyskały odpowiednio 1,8% i 1,4% i kontynuują wzrosty wychodząc na poziomy lokalnych maksimów.

W indeksie średnich spółek najsilniejszym walorem była Celon Pharma (+7,6%), notowania wspierała informacja o zarekomendowaniu wniosku spółki przez NCBiR do dofinansowania nowego projektu dotyczącego potencjalnego leku inhalacyjnego w terapii chorób płuc o podłożu zapalnym i fibrotycznym (całkowity koszt projektu to ok. 46,9 mln zł, a rekomendowana kwota dofinansowania wynosi 27,2 mln zł). Po sesji wczorajszej spółka podała informację o rezygnacji członka Rady Nadzorczej Pana Michała Kowalczewskiego.

W indeksie mniejszych spółek OAT odnotowało 12,3%-owy wzrost, a za nim znalazły się walory Trakcji (+8,4%) i R22 (+8,1%). Druga z wymienionych spółek poinformowała po zamknięciu sesji o umowie na wykonanie robót budowlanych. Wartość netto umowy wynosi 28,3 mln zł i stanowi ok. 14% kapitalizacji spółki. Natomiast R22 wzrosło w reakcji na szacunkowe wyniki ostatniego kwartału (przychody wzrosły o 48% r/r).


Alior Bank

Alior Bank SA – bank uniwersalny w Polsce, który rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Alior Bank stworzył w pełni internetowy bank i bankowy internetowy kantor walutowy.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk