• Odbierz prezent
Allegro nigdy nie było droższe. Alior Bank ponad 8% w dół, PGE i PGNiG też mocno tracą. Orlen i Lotos na sporym minusie

Wtorkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na niewielkim minusie o 0,38%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1625,54 pkt. mWIG40 stracił 0,61%, a sWIG80 0,78%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na minusie o 0,46%.

 

Allegro, LPP i CCC w górę

Liderem wzrostów była dzisiaj spółka Allegro, zyskując 3,21%. Na koniec notowań za akcje Allegro inwestorzy płacili 94,64 zł. W trakcie sesji akcje spółki najwięcej kosztowały 98,78 zł, co stanowi najwyższy poziom w historii notowań Allegro.

Spółka LPP też zakończyła dzisiejsze notowania na solidnym plusie. W końcówce sesji za akcje LPP płacono 5570 zł, co stanowi wzrost o 3,05%.

Spółka CCC też znalazła się wśród najmocniej rosnących dzisiaj walorów, zyskując 2,94%. Na zamknięciu cena akcji CCC wyniosła 39,51 zł.

 

Alior Bank ponad 8% w dół, Santander i Pekao na sporym minusie

Po wczorajszym mocnym wzroście i zdementowaniu informacji o planach sprzedaży Alior Banku, jego kurs dzisiaj spadł o 8,41%. Na koniec notowań za akcje banku płacono 12,74 zł.  Dzisiejsza sesja nie sprzyjała też pozostałym największym bankom. Pomimo udanego początku sesji, Santander Bank Polska zakończył dzisiejsze notowania spadkiem o 2,84%. Na zamknięciu cena akcji banku wyniosła 129,90 zł. Przed sesją bank opublikował wyniki kwartalne.

Czytaj także: Santander Bank Polska prezentuje wyniki za III kwartał 2020 r. Akcje w górę

27 października Santander Bank Polska opublikował wyniki kwartalne. Osiągnięty zysk netto był niższy niż przed rokiem, jednak znacznie przewyższył oczekiwania analityków. Ponadto wzrósł wynik prowizyjny banku.   27 października przed sesją na GPW Santander Bank Polska opublikował wyniki finansowe .. Czytaj
Santander Bank Polska prezentuje wyniki za III kwartał 2020 r. Akcje w górę

Kurs akcji banku Pekao spadł o 3,82%. Na koniec notowań za akcje banku płacono 46,05 zł. Bank PKO BP zakończył sesję na minusie o 0,38%. Na zamknięciu akcje PKO BP kosztowały 20,77 zł.

 

PGE i PGNiG mocno w dół, Orlen i Lotos też mocno tracą

Nie brakowało dzisiaj mocnych spadków wśród spółek z pozostałych sektorów. Kurs akcji PGE spadł o 5,76%. Na koniec notowań akcje spółki energetycznej kosztowały 5,106 zł. PGNiG też zakończyła sesję na sporym minusie, tracąc 3,13%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 4,425 zł. W tym dniu PGE i PGNiG poinformowały o złożeniu wstępnej, niewiążącej oferty nabycia udziałów w aktywach ciepłowniczych i chłodniczych firmy Fortum w Polsce i krajach bałtyckich.

Kurs akcji Lotosu spadł o 5,75%. Na koniec notowań za akcje spółki paliwowej inwestorzy płacili 26,74 zł. Orlen też zakończył sesję na sporym minusie. Na zamknięciu akcje spółki kosztowały 38,65 zł, co stanowi spadek o 3,66%.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk