• Odbierz prezent
Allegro gwiazdą sesji! KGHM i JSW na plusie. Orlen i Lotos w dół, PGNiG traci najmocniej

Poniedziałkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył spadkiem o 0,92%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1683,21 pkt. Lepiej wypadły indeksy średnich i małych spółek. mWIG40 zyskał 0,33%, a sWIG80 0,48%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na minusie o 0,51%.

 

KGHM, JSW i Alior Bank w górę

Spośród spółek należących do indeksu WIG20, 5 walorów zakończyło sesję na plusie, a pozostałych 15 po czerwonej stronie rynku. Wśród nich najmocniej zyskał KGHM. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 121,90 zł, co stanowi wzrost o 1,63%.

Alior Bank zyskał 1,59%. Na zamknięciu akcje banku kosztowały 14,415 zł.

JSW też zakończyła sesję na sporym plusie. Na koniec notowań za akcje spółki inwestorzy płacili 24,82 zł, co stanowi wzrost o 1,39%.

Spółka odzieżowa LPP zyskała 0,91%. Na zamknięciu cena akcji LPP wyniosła 6675 zł.

Po zielonej stronie rynku znalazła się też spółka Dino, kończąc sesję na plusie o 0,84%. Na koniec notowań za akcje Dino płacono 217 zł.

 

PGNiG mocno w dół, Orlen i Lotos na sporym minusie

Liderem spadków okazała się dzisiaj spółka PGNiG, tracąc 3,92%. Na koniec notowań akcje spółki kosztowały 4,929 zł. W tym dniu poinformowano, że PGNiG podpisało umowę inwestycyjną z Energy Resources of Ukraine (ERU) dotyczącą wspólnego wydobycia węglowodorów na Ukrainie.

Dzisiejsza sesja nie sprzyjała spółkom paliwowym. Kurs akcji Lotosu spadł o 2,61%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 33,91 zł. Orlen stracił 2,47%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 44,70 zł.

 

Allegro gwiazdą sesji

W dzisiejszym dniu miał miejsce debiut Allegro. Debiutant okazał się prawdziwą gwiazdą sesji. Już na początku pierwszych notowań kurs akcji spółki zyskiwał ponad 50% i dalej piął się w górę. Najmniej za akcje Allegro dzisiaj płacono 60 zł, a najwięcej 72,10 zł. Na koniec sesji cena akcji spółki wyniosła 70 zł, co stanowi wzrost o 62,79%.

Czytaj także: Allegro rozbiło bank na debiucie - wzrost o ponad 50% na otwarciu notowań i dalsze wzrosty

Poniedziałek 12 października to ważny dzień dla warszawskiej giełdy - to właśnie dziś ma miejsce największy debiut w historii GPW, czyli pierwszy dzień notowań akcji Grupy Allegro. Po pierwszych trzech godzinach poniedziałkowej sesji wiemy już, że Allegro może uznać swój debiut za udany. Notowania -.. Czytaj
Allegro rozbiło bank na debiucie - wzrost o ponad 50% na otwarciu notowań i dalsze wzrosty

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk