• Odbierz prezent
All in! Games, polski wydawca gier wideo, podsumowuje 2019 rok i dzieli się planami na rok 2020

Krakowska firma informuje o sukcesie sprzedażowym gry Tools Up!, planach dotyczących zatrudnienia, rozwoju e-sportu i dużych premierach w bieżącym roku.

- Pierwszy rok funkcjonowania pod nazwą All in! Games przyniósł wiele pozytywnych wydarzeń w zakresie rozwoju firmy oraz wydanych gier - mówi Piotr Żygadło, COO w All in! Games. - Nie zatrzymujemy się ani na chwilę i mamy zaplanowane już kolejne posunięcia. Wygląda na to, że w 2020 roku będzie się działo jeszcze więcej!

Rozwój firmy i wzrost zatrudnienia

Jednym z najważniejszych wydarzeń w ostatnich miesiącach dla All in! Games był proces połączenia z notowaną na Głównym Rynku GPW w Warszawie spółką Setanta S.A., zakończony sukcesem w styczniu 2020. Celem transakcji jest wykorzystanie statusu spółki publicznej notowanej na rynku głównym GPW w Warszawie oraz doświadczenia i know-how wydawnictwa All in! Games do zbudowania rozpoznawalnego podmiotu, który będzie wydawał bardzo dobre gry produkowane przez polskie i międzynarodowe studia.

W ślad za tym przekształceniem idzie wzrost zatrudnienia. All in! Games startowało jako kilkuosobowa firma, aktualnie zatrudnia ponad 50 osób, a na tym nie koniec. - Planujemy zatrudnić w najbliższym czasie 29 nowych pracowników - mówi Paulina Mech, HR Manager. - Cieszymy się, że ludzie chcą dla nas pracować i wspólnie tworzyć przyszłość All in! Games.

Sukcesy obecne...

Wśród wydanych w 2019 roku tytułów All in! Games największą popularność zyskała gra Tools Up!, stworzona przez wrocławskie studio The Knights of Unity. Tytuł ten nie tylko zyskał rozgłos w Polsce i na świecie, otrzymując bardzo pozytywne oceny, ale też może pochwalić się wysoką sprzedażą. Gra ukazała się 3 grudnia 2019 roku i do tej pory osiągnęła sprzedaż na poziomie 60 000 egzemplarzy, co pozwoliło na zwrot nakładów na produkcję oraz marketing.

Szacunkowa sprzedaż gry w związku z podejmowanymi działaniami oraz aktualnym tempem sprzedaży powinna przekroczyć liczbę 400 000 egzemplarzy do końca 2020 na wszystkich platformach i rynkach.

... i przyszłe

2020 rok będzie jeszcze bardziej pracowity dla All in! Games. To właśnie w najbliższych miesiącach zaplanowane są kluczowe premiery.

Na rynku pojawi się m.in. głośny Ghostrunner (One More Level), który szybko zdobył zainteresowanie graczy i mediów. Bardzo ważną premierą będzie Paradise Lost (PolyAmorous), nieliniowa gra narracyjna rozgrywająca się w alternatywnej rzeczywistości, w świecie pogrążonym w wojnie. Portfolio wydawcy jest bardzo zróżnicowane i można tam znaleźć również inspirowane twórczością Franza Kafki Metamorphosis (Ovid Works) czy tworzone we współpracy z legendą gier RPG Chrisem Avellone’em Alaloth - Champions of The Four Kingdoms (Gamera Interactive), a także mroczne science-fantasy Arboria i dostępne już we Wczesnym Dostępie Steam Fort Triumph (CookieByte Entertainment). Na tym nie koniec. W 2020 roku All in! Games wyda co najmniej 10 gier.

Inwestycja w e-sport

E-sport pozostaje jedną z najbardziej dynamicznie rosnących gałęzi gamingu. Większość estymacji zakłada, że wpływy w tej dziedzinie w 2020 roku po raz pierwszy w historii przekroczą 1 miliard dolarów. I na tym się nie skończy. Firma analityczna Newzoo spodziewa się 1,8 miliarda dolarów w 2020 roku. Warto wspomnieć, że turniej e-sportowy poprzedzi największe sportowe wydarzenie tego roku, czyli Letnie Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020.

W 2019 roku All in! Games nawiązało współpracę z zespołem e-sportowym Wisły Kraków. Firma została sponsorem tytularnym i partnerem strategicznym zespołu. Daje to możliwość dotarcia do najbardziej zaangażowanych graczy i ich fanów, którzy mają wpływ na innych, a także poszerza grono odbiorców gier wydawnictwa.

Pierwsze sukcesy już są. Wisła All in! Games Kraków dotarła do półfinału ESL Mistrzostwa Polski w grze CS:GO. Również w 2020 roku nie zabraknie e-sportowych emocji!

Ugruntować pozycję w 2020 roku

- W 2020 roku chcemy umocnić swoją pozycję jako kluczowego polskiego wydawcy gier wideo - powiedział Tomasz Majewski, CSO. - Liczba planowanych na ten rok premier sytuuje All in! Games jako jednego z najbardziej aktywnych graczy na rynku. Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadną graczom do gustu.

All in! Games: materiały prasowe

Więcej o All in! Games

All in! Games to wydawca gier komputerowych z siedzibą w Krakowie. Firma tworzy i obsługuje wyjątkowe gry na komputery osobiste i konsole, pracując zarówno nad polskimi i międzynarodowymi projektami, by oferować graczom nowy poziom rozgrywki. All in! Games jest wydawcą takich tytułów jak Ghostrunner (One More Level), Tools Up! (The Knights of Unity), Paradise Lost (PolyAmorous), Alaloth - Champions of The Four Kingdoms (Gamera Interactive), Fort Triumph (CookieByte), Daymare: 1998 (Invader Studios, Destructive Creations), Metamorphosis (Ovid Works), NYX: The Awakening (Black Sail Games), Red Wings: Aces of the Sky (All in! Games), Of Bird and Cage (Capricia Productions), Space Cows (Happy Corruption) i Space Company Simulator (INTERMARUM).


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk