• Odbierz prezent
Alior Bank zawiadamia prokuraturę ws Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Kurs spada

Alior Bank poinformował w poniedziałek 29 lipca o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez spółkę Zakłady Mięsne Henryk Kania. Chodzi o ubieganie się o zwiększenie kredytu przez znajdującą się w kłopotach finansowych spółkę. Na poniedziałkowej sesji akcje ZM Henryk Kania tracą ponad 15%, na niemal dwuprocentowym minusie jest również sam Alior Bank.

 

Alior Bank złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ZM Henryk Kania w związku z ubieganiem się o zwiększenie przez bank kredytowania. Alior Bank podejrzewa, że spółka przedstawiała nieprawdziwe dane dotyczące swojej kondycji finansowej, co przyczyniło się do pogorszenia sytuacji banku, jako kredytodawcy.

Zobowiązania znajdującej się obecnie (od 7 czerwca) w stanie restrukturyzacji spółki ZM Henryk Kania wobec Alior Banku sięgają niemal 235 mln złotych. Alior Bank jest jednym z głównych wierzycieli spółki.

Mimo złożenia zawiadomienia do prokuratury, Alior Bank w swoim komunikacie zapewnia że wspiera działania ZM Henryk Kania, mające na celu restrukturyzację spółki i pozyskanie strategicznego inwestora.

 

W zeszły czwartek ZM Henryk Kania poinformowały o wniesieniu pozwu przeciwko spółce Rubin Energy, która jest główną przyczyną poważnych kłopotów finansowych zakładu. Zobowiązania Rubin Energy wobec ZM Henryk Kania przekraczają 330 mln złotych:

Czytaj także: ZM Henryk Kania pozywają Rubin Energy za ponad 330 milionów złotych długów

Spółka Zakłady Mięsne Henryk Kania w czwartek 25 lipca poinformowała o wniesieniu pozwu przeciwko firmie Rubin Energy, która jest winna spółce ponad 330 mln złotych. To właśnie Rubin Energy, będący kontrahentem ZM Henryk Kania odpowiadającym za część produkcji, jest jedną z głównych przyczyn poważny.. Czytaj
ZM Henryk Kania pozywają Rubin Energy za ponad 330 milionów złotych długów

 

Na poniedziałkowej sesji notowania ZM Henryk Kania zareagowały znacznymi spadkami - aktualnie kurs wynosi 0,2780 PLN, co jest spadkiem o 15%. Alior Bank również traci, notując wycenę 46,6600 PLN za akcję, co jest spadkiem o niecałe 2%.

Notowania: Alior Bank SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:ALR/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk