• Sklep
  • Odbierz prezent
Alior Bank

6 sierpnia Alior Bank opublikował wyniki finansowe za 1 półrocze 2019 r. Okazały się one niższe od oczekiwań analityków.

 

6 sierpnia Alior Bank przedstawił wyniki finansowe za 1 półrocze 2019 r. Wynik z tytułu odsetek wyniósł 1,63 mld zł wobec 1,5 mld zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wynik z tytułu opłat i prowizji wyniósł 328,79 mln zł wobec 347,47 mln zł rok wcześniej. W 1 półroczu 2019 r. zysk netto wyniósł 157,8 mln zł wobec 354,29 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W drugim kwartale 2019 r. zysk netto Alior Banku wyniósł 35,8 mln zł wobec 199,8 mln zł rok wcześniej. Okazał się niższy o 36%  wobec konsensusu analityków, którzy oczekiwali, że wyniesie 55,7 mln zł. Znaczący wpływ na wynik banku w drugim kwartale miał odpis aktualizujący o wartości 161 mln zł, co według wcześniejszych informacji jest związane z sytuacją Zakładów Mięsnych Henryk Kania.

W okresie 1 półrocza 2019 r. do najważniejszych dla banku wydarzeń można zaliczyć: wdrożenie rozwiązania opartego o blockchain publiczny (Ethereum), umożliwiającego każdej zainteresowanej osobie weryfikację poprawności dokumentów takich jak tabele opłat i prowizji, regulaminy czy tabele oprocentowania oraz fuzję operacyjną SKOK Jaworzno.

Pomimo, że wyniki banku okazały się niższe niż szacowali analitycy, nie były one jednak zaskoczeniem dla inwestorów. Na początku wtorkowej sesji na GPW cena akcji Alior Banku wzrosła o ponad 2%.

Czytaj także: Alior Bank uruchamia platformę dla klientów na blockchainie Ethereum (ETH)

Alior Bank w poniedziałek 17 czerwca poinformował o uruchomieniu platformy dla klientów, służącej do weryfikacji autentyczności dokumentów w formie cyfrowej, w ramach programu trwałego nośnika danych. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że bank zdecydował się na uruchomienie platformy.. Czytaj
Alior Bank uruchamia platformę dla klientów na blockchainie Ethereum (ETH)

Notowania: Alior Bank SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:ALR/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestorka. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk