• Odbierz prezent
Alior Bank ponad 4% w górę. PGE i CD Projekt na mocnym plusie. Orlen i Lotos też zyskują. Co z KGHM?
fot. freepik.com

Czwartkową sesję na GPW indeks WIG20 zakończył na symbolicznym plusie o 0,08%. Na zamknięciu wartość indeksu największych spółek wyniosła 1944,86 pkt. Słabiej wypadły indeksy średnich i małych spółek. mWIG40 stracił 0,25%, a sWIG80 0,53%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na symbolicznym minusie o 0,05%.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych
---
Ranking Brokerów Forex. Wybór brokera to jedna z najważniejszych decyzji, którą jako inwestor musisz podjąć. Wybierz rozsądnie. Zobacz nasz aktualny ranking brokerów
---
Kalkulator walut. Sprawdź aktualne kursy średnie NBP, przelicza waluty, zobacz ile warto jest Twój kapitał w jednej z 36 innych walut obcych. Skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego!

 

 

Alior Bank ponad 4% w górę, PGE i CD Projekt też na mocnym plusie

Wśród warszawskich blue chipów 4 spółki zakończyły sesję na minusie, a pozostałych 16 po zielonej stronie rynku.

Liderem wzrostów okazał się Alior Bank, zyskując 4,28%. Na koniec notowań za akcje banku płacono 24,85 zł.

Drugie miejsce zajęła PGE. Na zamknięciu cena akcji spółki energetycznej wyniosła 6,78 zł, co stanowi wzrost o 3,07%.

CD Projekt też zakończył dzień na mocnym plusie, zyskując 2,93%. W końcówce sesji za akcje znanej spółki z branży gier inwestorzy płacili 235 zł.

 

Orlen i Lotos zyskują ponad 2%

Dzisiejsza sesja sprzyjała także spółkom paliwowym. Kurs akcji Lotosu wzrósł o 2,14%. Na koniec notowań za akcje spółki płacono 43,34 zł. Orlen zyskał 2,13%. W końcówce sesji akcje spółki kosztowały 43,34 zł.

 

KGHM w dół, Allegro i Pekao też na czerwono

Na dzisiejszej sesji liderem spadków okazał się KGHM, tracąc 2,85%. Na koniec notowań za akcje koncernu miedziowego płacono 186,10 zł. Kursowi akcji spółki nie sprzyjał spadek cen miedzi na światowych rynkach.

Spółka Allegro też zakończyła sesję na sporym minusie. Na zamknięciu cena akcji Allegro wyniosła 64,74 zł, co stanowi spadek o 2,59%.

Bank Pekao stracił 0,93%. Na koniec sesji akcje Pekao kosztowały 72,24 zł.

Cyfrowy Polsat zakończył dzień na symbolicznym minusie o 0,07%. W końcówce sesji za akcje spółki inwestorzy płacili 29,04 zł.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk