• Odbierz prezent
Aktywuj bon turystyczny przez serwisy PKO Banku Polskiego

Bon na wakacje jest w formie elektronicznej i aby go aktywować wystarczy potwierdzić swoje dane na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS. Klienci banku mogą zalogować się do platformy prosto z serwisu iPKO lub Inteligo.

Klienci PKO Banku Polskiego mogą aktywować bon bezpośrednio po przejściu do platformy ZUS z serwisów internetowych banku. Sama aktywacja bonu jest bardzo prosta. Po zalogowaniu do platformy należy wybrać zakładkę „Ogólny” następnie „Polski Bon Turystyczny” i „Mój bon”. Następnie podać swój aktualny e-mail oraz numer telefonu komórkowego na który przyjdzie 16-cyfrowy numer bonu turystycznego.

Z bonu o wartości 500 zł mogą korzystać dzieci do ukończenia 18 lat. Dodatkowe 500 zł otrzymają te z niepełnosprawnością. Bonem można płacić tylko w Polsce za usługi turystyczne, noclegi w hotelu lub agroturystyce, zorganizowane wyjazdy na wakacje lub ferie. Baza turystyczna w której można skorzystać z bonu aktualizowana jest przez Polską Organizację Turystyczną.

Osoby, które nie mają jeszcze profilu na PUE ZUS mogą założyć go po zalogowaniu do iPKO lub Inteligo. Wystarczy wybrać zakładkę „e-Urząd”, następnie „Przejdź do portalu PUE ZUS” i podać kod z narzędzia autoryzacji. W tym momencie serwis iPKO lub Inteligo przenosi klienta automatycznie do serwisu pue.zus.pl. Tu w oknie formularza rejestracji trzeba uzupełnić podstawowe dane: adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Następnie zapoznać się z regulaminem profilu i przejść na stronę swojego profilu na PUE ZUS. Login do profilu będzie wysłany na adres e-mail.

PKO Bank Polski jako pierwszy już w 2016 roku umożliwił klientom opcję zakładania profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS przez bankowość elektroniczną. Po zalogowaniu na platformę klienci mają dostęp do informacji, które znajdują się na ich koncie w ZUS. Mogą sprawdzać między innymi stan konta w ZUS, wysokość składek, skorzystać z kalkulatora emerytalnego czy składać wnioski i dokumenty online.

 


PKO Bank Polski

Niekwestionowany lider polskiego sektora bankowego. W 2019 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 4,03 mld zł a wartość aktywów sięgnęła 348 mld zł. Bank jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku oszczędności (18,4 proc.), kredytów (17,6 proc.), w rynku leasingowym (11,2 proc.) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych (22,2 proc.). Posiadając ponad 9,2 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która na koniec 2019 r. miała 4,2 mln aktywnych aplikacji, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski jest najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk