• Odbierz prezent
Akcyjny krajobraz - giełdy po niemieckich wyborach
Z artykułu dowiesz się:

- O sytuacji na rynkach akcji

Niemieckie wybory parlamentarne, to jedno z najważniejszych wydarzeń politycznych w tym roku.

Angela Merkel, postrzegana przez rynki jako gwarant stabilności ma dużą szansę na swoją czwartą kadencję, gdyż jej obóz polityczny uzyskał najlepszy wynik. Możliwe jednak, że konieczne będzie utworzenie nowej koalicji - tym razem bez socjaldemokratów.

Niepokój inwestorów może budzić fakt, że do niemieckiego parlamentu wejdzie antyimigrancka i eurosceptyczna Alternatywa dla Niemiec (AfD).

Indeks DAX traci dziś nieznacznie na otwarciu.

Indeks DAX 25-09-2017

 

Traci główny indeks we Francji - CAC40. Niepewność co do nowej rzeczywistości politycznej po wyborach może wpływać na nastroje francuskich inwestorów, gdyż od współpracy z Niemcami zależy sukces wielu inicjatyw, które chciałby przeprowadzić prezydent Emmanuel Macron.

 Indeks CAC40 25-09-2017

 

Na otwarciu polskiej sesji nieznacznie traci również indeks WIG, co nie powinno dziwić, ze względu na nasze silne powiązania gospodarcze z zachodnim sąsiadem.

Indeks WIG 25-09-2017

 

źródło grafiki głównej: pixabay.com


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk