• Odbierz prezent
Akcjonariusze Movie Games zdecydują o zastąpieniu formy podziału zysku

Zarząd Movie Games SA, producenta i wydawcy gier wideo notowanego na NewConnect, zwołał na 31 sierpnia br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, podczas którego Akcjonariusze zdecydują o zamianie skupu akcji na wypłatę zaliczki na dywidendę. Zdaniem Zarządu w obecnej sytuacji będzie to lepsza forma podziału zysku niż skup akcji własnych.

Zysk netto Movie Games wyniósł w 2020 roku 4,7 mln zł i był rekordowym wynikiem odnotowanym w historii Spółki. Największy wpływ na osiągnięcie takiego zysku miała premiera gry Drug Dealer Simulator, która odbyła się 16 kwietnia 2020 roku.

- Po bardziej szczegółowej analizie czerwcowych decyzji stwierdziliśmy, że wypłata zaliczki na dywidendę będzie lepszym rozwiązaniem dla akcjonariuszy Spółki. Dobry manager to taki, który potrafi zidentyfikować błąd, przyznać się do niego, a następnie go naprawić. W obecnej sytuacji skup akcji byłby rozwiązaniem niekorzystnym, dlatego podjąłem decyzję o zaproponowaniu Akcjonariuszom zmiany na właśnie tą formę. Będzie to rozwiązanie bardziej korzystne oraz nie generujące dodatkowych kosztów – komentuje Mateusz Wcześniak, CEO Movie Games.

Pierwotnie Spółka zamierzała wypłacić akcjonariuszom część zysku netto w formie skupu akcji. Movie Games planowało przeznaczyć na ten cel 1,6 mln zł.

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk