• Odbierz prezent
Akcjonariusze Brastera nie głosowali w sprawie emisji z powodu braku kworum

Akcjonariusze Brastera podczas poniedziałkowego NWZ nie głosowali uchwały o emisji ponad 23 mln akcji serii K z powodu braku kworum - podała spółka w uchwałach po NWZ.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

Akcjonariusze mieli zdecydować o podwyższeniu kapitału zakładowego do kwoty nie wyższej niż 3.224.549,80 zł poprzez emisję do 23.076.924 akcji serii K w drodze subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru.

 

W sierpniu spółka informowała, że na realizację celów strategicznych musi pozyskać około 50 mln zł, gdyż potrzebuje środków na przeprowadzenie ekspansji zagranicznej urządzenia Braster do użytku konsumenckiego i profesjonalnego.

 

O godzinie 14.18 kurs Brastera rośnie o 26,5 proc. do 1,86 zł.

Notowania: Braster SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:BRA/

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk