• Odbierz prezent
Historyczne decyzje w Apple, Amazon i Microsoft. Sprawdzamy najciekawsze doniesienia zeszłego tygodnia z głównych spółek zagranicznych

USA podobnie jak reszta świata również zmaga się z pandemią wirusa, problemów w największych spółkach zza oceanu nie brakuje.Zobacz jak inwestować w ETF?

 

Apple zamyka wszystkie placówki poza tymi w… Chinach

Apple zamknie wszystkie swoje sklepy poza granicami Chin do 27 marca. Sklepy internetowe zostaną jednak otwarte. Tim Cook w oświadczeniu napisał- "Najskuteczniejszym sposobem na zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania wirusa jest zmniejszenie gęstości i zmaksymalizowanie dystansu społecznego"- gdzie pochwala Państwo Środka za podjęcie szybkich i stanowczych działań. Pracownicy nie muszą martwić się zamkniętymi placówkami, ponieważ Apple zobowiązało się do płacenia wszystkim swoim pracownikom normalnej pensji, jak w przypadku otwartych sklepów. Spółka zadeklarowała również, że przekazała 15 mln USD w formie darowizn na rzecz zwalczania COVID-19, oraz podejmie walkę z Fake Newsami na temat koronawirusa. Apple News poświęci sekcję na temat COVID-19, w której będzie można znaleźć informacje na temat wirusa z zaufanych serwisów informacyjnych.

 

Sprzeciw pracowników Amazona

Niektórzy pracownicy twierdzą, że Amazon nie robi wystarczająco dużo, by chronić ich przed koronawirusem. W tym tygodniu Amazon wysłał zawiadomienie do pracowników logistyki, oferując „dwutygodniowe wynagrodzenia" dla tych, którzy mają pozytywny wynik testu na COVID-19 lub są poddani kwarantannie. Pracownicy Amazona, której siła robocza wynosi ponad 650 000 osób na całym świecie, twierdzą, że reakcja firmy na szybko rozprzestrzeniający się wybuch nowego koronaawirusa jest niewystarczający. Od poniedziałku pracownicy magazynu Amazon zbierają również podpisy pod petycją rozpoczętą przez pracowników w Nowym Jorku, żądając od giganta e-commerce zapewnienia wszystkim pracownikom płatnych zwolnień lekarskich. W petycji wspomniane jest również wprowadzenie innych zabezpieczeń, takich jak dłuższe przerwy na mycie rąk, a także obietnica pełnego wynagrodzenia dla wszystkich pracowników i kontrahentów w przypadku, gdyby zakłady wstrzymają działalność.

Sprawdź notowania akcji zagranicznych na FXMAG!

 

Bill Gates opuszcza Microsoft

Powodem odejścia z zarządu, jest chęć poświęcenia większej ilości czasu na działalność filantropijną. Opublikowane zostało również oświadczenie podpisane przez obecnego prezesa firmy Satya Nadella, który dziękuje za wizję oraz pomoc Billa Gatesa w tworzeniu Microsoftu. Gates zostaje akcjonariuszem firmy z 1.36 proc. udziałem.

Notowania: APPLE

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AAPL/

Karol Piotrowski

Redaktor portalu FXMAG.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk