• Odbierz prezent
Akcje w USA słabiej! Indeksy europejskie w dół [Cac40, Dax30, Ftse100, Wig20]

Dziś już chyba nic nie poprawi nastrojów inwestorów, kiedy w centrum uwagę pozostają zatrważające statystyki hospitalizacji i obawy o nowe restrykcje związane z walką z COVID-19. W odbiciu na sektory są wygrani i przegrani obecnego sentymentu z wzrostami technologicznego Nasdaq100 (0,2 proc.), ale przemysłowy Dow Jones silnie traci (-0,6 proc.). S&P500 rozsądza rynek i pokazuje generalny kierunek (-0,4 proc.).


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

W Europie nieprzerwany smutek. DAX traci 1,3, proc., CAC40 spada o 1,6 proc., FTSE100 traci 1,2 proc., a WIG20 cofa się o 0,5 proc.

Stany Zjednoczone odnotowały w środę 152255 nowych infekcji. Wirus rozprzestrzenia się w całym kraju, a wczesne epicentrum w Nowym Jorku zmusiło władze do podjęcia środków mających na celu stłumienie nowej fali. Liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła najwyższy poziom od maja - w środę odnotowano 1987. W sześciu stanach liczba hospitalizacji w ciągu pięciu dni wzrosła o ponad 10%.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk