• Odbierz prezent
Akcje Tesli kontynuują wzrosty. Tesla przechytrzyła wojnę celną i koronawirusa

Prawdziwym majstersztykiem okazała się decyzja budowy gigafabryk Tesli w Chinach. Podczas gdy amerykańskie oddziały planują wznowienie normalnej pracy dopiero 4 maja, to te azjatyckie działają już pełną parą.

Dostępne nowe warianty Tesli

Amerykański producent samochodów elektrycznych poinformował w piątek o poszerzeniu chińskiej oferty o dwa kolejne warianty Modelu 3, które będą w pełni zbudowane w Szanghaju. Oznacz to, iż wszystkie sedany tego modelu będą wytwarzane lokalnie, a dzięki temu nie będą podlegały podatkowi importowemu.

Znacznie niższe ceny dla kupujących

Tesla zakłada, że pierwsze egzemplarze dalekiego zasięgu Modelu 3 będą dostarczane do klientów już od czerwca 2020 roku w cenie 339,050 juanów. Wariant ten ma napęd na tylne koła, różni się więc od wersji  importowanej 4x4, jednak jego cena wynosiła 439,900 juanów. Model 3 w wersji Performance pojawi się u nabywcy w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jego cena lokalna będzie wynosiła 419,800 juanów, natomiast importowanego z USA kosztowałaby 509,900 juanów.

Rynek Chiński bardzo istotny

Początkowo Elon Musk planował tworzyć w azjatyckiej fabryce tylko bardziej przystępne cenowo modele, jednak z czasem notowania sprzedaży Tesli pokazały jak dużo da się tam zarobić. Dane branżowe pokazują, iż w marcu Tesla zanotowała historyczny rekord sprzedaży na rynku chińskim. W ciągu miesiąca udało się tam sprzedać 10160 pojazdów.

Idzie kryzys- cięcia będą

Pomimo że sprzedażowe notowania Tesli idą w górę, to firma zapowiada obniżenie płac w oddziałach azjatyckich. Najwyżej postawieni wiceprezydenci będą zarabiali 30% mniej, a prezesi 20% mnie. Dla pozostałych pracowników Tesli z Chin informacja jest dobra, ponieważ ich zarobki nie ulegną zmianie.

Sytuacja giełdowa Tesli

Akcje Tesli na przestrzeni ostatniego roku dostarczyły inwestorom niesamowitych emocji. Najpierw zaliczyliśmy ponad pięciokrotny wzrost ze 180 na 960 dolarów, a następnie drastyczny spadek o niemal 1/3 w ciągu miesiąca. Dotraliśmy nawet w rejon 35 dolarów. Obecnie akcje Tesli są wyceniane na 573$, a sytuacja na wykresie bardzo ciekawa. Nie można wykluczyć niebezpieczeństwa, kształtowania się na wykresie jedynie wzrostowej korekty. Na pewno notowania Tesli są rajem do spekulacji.

notowania Tesla 1y

Notowania akcji Tesla

Notowania: TESLA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/TSLA/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk