• Odbierz prezent
Akcje Tauronu i PGE mocno w górę, CD Projekt odrabia straty. CCC i Orlen na czerwono. Mabion gwiazdą sesji na GPW

Środowa sesja na GPW upłynęła w optymistycznych nastrojach. Indeks WIG20 wzrósł o 0,85%. Na koniec notowań wartość indeksu największych spółek wyniosła 2252,26 pkt. mWIG40 zyskał 0,17%, a sWIG80 0,55%. Indeks szerokiego rynku WIG zakończył dzień na plusie o 0,72%.

 

CCC, Orlen i Allegro na czerwono

Wśród spółek należących do indeksu WIG20, tylko 3 walory zakończyły sesję na minusie, a pozostałych 17 po zielonej stronie rynku.

Wśród czerwonych wisienek znalazła się spółka CCC, która straciła 0,97%. Na koniec notowań akcje znanej spółki obuwniczej kosztowały 117,65 zł.

Orlen stracił 0,61%. Na zamknięciu cena akcji koncernu wyniosła 81,18 zł.

Spółka Allegro zakończyła sesję na symbolicznym minusie o 0,05%. W końcówce sesji za akcje Allegro inwestorzy płacili 59,18 zł.

 

Tauron i PGE mocno w górę, CD Projekt zyskuje najmocniej

Wśród warszawskich blue chipów dzisiaj najlepiej wypadł CD Projekt, który odrabia część strat po wczorajszym mocnym spadku. Kurs akcji znanej spółki z branży gier wzrósł o 5,35%. Na zamknięciu akcje CD Projektu kosztowały 161,58 zł.

Dzisiejsza sesja sprzyjała spółkom energetycznym. Tauron zakończył dzień wzrostem o 4,38%. Na koniec notowań cena akcji spółki wyniosła 3,549 zł. Kurs akcji PGE wzrósł o 3,06%. W końcówce sesji za akcje spółki płacono 10,24 zł.

 

Mabion i PGS Software w centrum uwagi rynku

Na szerokim rynku wyróżniały się spółki Mabion i PGS Software. Kurs akcji Mabionu wzrósł o 22,58%. Na koniec notowań akcje spółki kosztowały 76 zł. Jest to kontynuacja wzrostów po informacji, która ukazała się kilka dni temu w mediach, że Mabion ma w planach budowę drugiej fabryki, by produkować więcej szczepionek dla firmy Novavax. Wspomniano wówczas również, że spółka poszukuje inwestora, który by ją przejął. Chociaż sama spółka spodziewa się, że scenariusz ten nie spełni się prędko, oznaczałoby to wezwanie na akcje notowane obecnie na giełdzie.

Spółka PGS Software mogła pochwalić się dzisiaj wzrostem o 11,26%. Na zamknięciu cena akcji spółki wyniosła 16,30 zł. Do wzrostów przyczyniła się informacja, że analitycy East Value Research w najnowszym raporcie podwyższyli cenę docelową akcji spółki do 23,70 zł  z wcześniejszego poziomu 17,70 zł, podtrzymując rekomendację „kupuj”.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk