• Odbierz prezent
Akcje spółki Spyrosoft zadebiutują na NewConnect 28 lutego!

GPW wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji spółki Spyrosoft na rynku NewConnect. Dostawca usług programistycznych 28 lutego 2020 dołączy do grona spółek publicznych. Do obrotu trafi 150.000 akcji z serii A2, 18.900 serii B oraz 10.866 serii C o wartości nominalnej 0,10 zł każda, co stanowi łącznie ok. 17 proc. kapitału zakładowego spółki. W procesie wprowadzenia akcji do obrotu uczestniczył Dom Maklerski INC.

- Od kilku lat ciężko pracujemy, aby wspólnie z naszym zespołem budować wartość firmy, tworzyć wyjątkowe miejsce pracy i znaleźć się w gronie liderów rynku IT. Bardzo się cieszymy, że już lada dzień akcje naszej spółki będą notowane na NewConnect. To dla nas dodatkowa mobilizacja do podejmowania kolejnych wyzwań, która pozwoli wzmacniać pozycję Spyrosoft w Polsce i za granicą – mówi Konrad Weiske, prezes Spyrosoft.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie podjęła decyzję, że akcje Spyrosoft na rynku NewConnect, zadebiutują 28 lutego. Do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 179 766 akcji serii A2, B oraz C. Na początku 2019 roku odbyła się emisja akcji serii C skierowana do pracowników, w której wzięło udział ponad 150 osób. Firma nie wyklucza przeprowadzenia podobnej emisji w przyszłości.

Spyrosoft powstał w 2016 roku we Wrocławiu. Od tego czasu rozwinął swoją działalność w Białymstoku i Krakowie oraz w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i USA. W styczniu spółka otworzyła swój kolejny oddział – tym razem w Monachium. Firmę tworzy obecnie ponad 440 osób.

Spółka dostarcza usługi programistyczne dostosowane do potrzeb i wymagań klienta. Współpracuje z branżą finansową, automotive i przemysłem 4.0, wykorzystując przy tym zaawansowane technologie takie jak Artificial Intelligence i Mixed Reality.

W 2019 roku skonsolidowane przychody Grupy Spyrosoft wyniosły 71,5 mln zł, co stanowi wzrost o 124 proc. w porównaniu do wyniku wygenerowanego w 2018 roku. Zysk netto w tym czasie podwoił się do 5,4 mln zł. Struktura sprzedaży zagranicznej Spyrosoft charakteryzuje się tendencją wzrostową, w roku 2018 eksport stanowił około 55 proc. sprzedaży, a rok później – 73 proc. Główne rynki zbytu firmy to Polska, Wielka Brytania, Niemcy, USA.

- Aktualnie inwestujemy w rozwój własnych rozwiązań i produktów, przekuwając nasze doświadczenie we własność intelektualną. Nasze oczekiwania dotyczące sprzedaży usług IT w Polsce i za granicą są optymistyczne. Rynek ten zmienia się w bardzo szybkim tempie i zdaniem analityków – roczny wzrost szacowany na lata 2019-2022 utrzyma się na poziomie 6,25 proc., co dla nas jest bardzo dobrą wiadomością – mówi Konrad Weiske.

Od początku istnienia Spyrosoft stale rozszerza swoją ofertę.

W 2018 roku utworzono spółkę Spyrosoft Solutions SA, co pozwoliło poszerzyć działalność firmy o usługi związane z oprogramowaniem wbudowanym dla klientów z branż: automotive, telekomunikacyjnej i przemysłowej. W 2019 roku oddziały tej spółki uruchomiono w Zagrzebiu i Detroit.

Równie istotne, ze strategicznego punktu widzenia, było rozpoczęcie współpracy z GOD mbH z Brunszwiku. W wyniku powstałego joint venture Spyrosoft realizuje projekty dla klientów z branży motoryzacyjnej.

  • Skonsolidowane przychody Grupy Spyrosoft w 2019 roku wzrosły o 124 proc. w stosunku do roku poprzedniego i wyniosły 71,5 mln zł. Zysk netto w analogicznym okresie wyniósł 5,4 mln zł i był prawie dwukrotnie wyższy od zaraportowanego w 2018 roku.
  • Spółka działa na rynku od 2016 roku i obecnie pracuje dla niej ponad 440 osób.
  • Model działalności Spyrosoft opiera się na kompleksowej realizacji rozwiązań programistycznych dostosowanych do potrzeb klienta
  • Firma świadczy usługi dla klientów z branży finansowej, bankowości, automotive i przemysłu 4.0. W ramach oferowanych rozwiązań wykorzystuje zaawansowane technologie takie jak Artificial Intelligence i Mixed Reality.

O Spyrosoft:

Spyrosoft to firma założona w 2016 roku we Wrocławiu, działająca w branży IT i zajmująca się wytwarzaniem oprogramowania.

Spółka oferuje pełen zakres usług związanych z tworzeniem oprogramowania – od rozwiązań wbudowanych po systemy chmurowe, każdorazowo dostosowane do potrzeb i wymagań klientów. Firma oferuje kompleksowe prowadzenie projektów, w ramach których wspólnie z klientem projektowane są określone rozwiązania. Specjaliści Spyrosoft zarządzają związanymi z dostarczeniem projektów wymaganiami, tworzą ich architekturę, piszą i rozwijają warstwę programistyczną oraz utrzymują wdrożone systemy. Często realizowane projekty to takie, które łączą warstwę sprzętową, systemy wbudowane oraz aplikacje wysokopoziomowe. Rozwiązania wdrażane są z wykorzystaniem chmur publicznych oraz zaawansowanych technologii takich jak Arttificial Inteligence (AI), Machine Learning (ML) czy Mixed Reality.

Siedziby firmy znajdują się we Wrocławiu, Białymstoku i Krakowie, a także w Londynie, Brunszwiku, Zagrzebiu, Monachium i Detroit.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk