• Odbierz prezent
Akcje spółki Spyrosoft SA zadebiutowały na rynku NewConnect!

Akcje spółki Spyrosoft, wrocławskiego dostawcy oprogramowania, zadebiutowały dziś na parkiecie NewConnect. Do obrotu wprowadzonych zostało 150.000 akcji z serii A2, 18.900 serii B oraz 10.866 serii C, co stanowi łącznie ok. 17 proc. kapitału zakładowego spółki. W procesie wprowadzenia akcji do obrotu spółkę wspierał Dom Maklerski INC.

- Debiut Spyrosoft na rynku NewConnect jest zwieńczeniem naszej ponad trzyletniej działalności. Dziś chcemy podziękować wszystkim naszym współpracownikom za dotychczasowy wkład i zaangażowanie w rozwój firmy. Wspólnie osiągnęliśmy wielki sukces, dlatego decydując się na dołączenie do grona spółek publicznych istotnym było dla nas umożliwienie nabycia akcji Spyrosoft osobom, które na niego pracowały. W tym celu na początku 2019 roku, przeprowadziliśmy emisję akcji serii C kierowaną do pracowników i współpracowników spółki – mówi Konrad Weiske, prezes Spyrosoft. – To rzadkie na polskim rynku, dlatego tym bardziej jestem dumny z naszej decyzji – dodaje.

Do obrotu na rynku NewConnect wprowadzonych zostało 150.000 akcji z serii A2, 18.900 serii B oraz 10.866 serii C, co stanowi łącznie ok. 17 proc. kapitału zakładowego spółki. W emisji akcji serii C wzięło udział ponad 150 osób.

Spyrosoft prowadzi działania zmierzające do wzmocnienia swojej pozycji w Polsce i za granicą. Dzięki wysokiej jakości świadczonych usług już teraz wrocławska firma jest w stanie konkurować ze światowymi liderami w branży IT. Spółka wzorem lat poprzednich zamierza opierać swój dalszy rozwój na rynkach polskim i zagranicznym.

- Nasz strategiczny kierunek rozwoju koncentruje się wokół pozyskiwania nowych klientów z branż, w których się specjalizujemy. Stawiamy na globalizację naszej działalności i obecność na kolejnych rynkach zagranicznych – mówi Konrad Weiske. - W minionym roku utworzyliśmy spółki Spyrosoft Solutions w Chorwacji oraz w Detroit w USA. W zeszłym miesiącu powstało biuro w Monachium. Branże, na których skupiamy się najbardziej to finanse, automotive i przemysł 4.0. Pracujemy z zaawansowanymi technologiami jak Artificial Intelligence i Mixed Reality, a także w oparciu o popularne obecnie chmury publiczne.

W lutym Grupa Spyrosoft opublikowała swoje wyniki finansowe, które osiągnęły rekordowy poziom. Przechody netto Grupy w 2019 roku wzrosły o 124 proc. w stosunku do roku poprzedniego i wyniosły 71,5 mln zł. Zysk netto w analogicznym okresie wyniósł 5,4 mln zł i był prawie dwukrotnie wyższy od zaraportowanego w 2018 roku.

Spyrosoft działa na rynku od 2016 roku i obecnie pracuje dla niej ponad 470 osób.

O Spyrosoft:

Spyrosoft to firma założona w 2016 roku we Wrocławiu, działająca w branży IT i zajmująca się wytwarzaniem oprogramowania.

Spółka oferuje pełen zakres usług związanych z tworzeniem oprogramowania – od rozwiązań wbudowanych po systemy chmurowe, każdorazowo dostosowane do potrzeb i wymagań klientów. Firma oferuje kompleksowe prowadzenie projektów, w ramach których wspólnie z klientem projektowane są określone rozwiązania. Specjaliści Spyrosoft zarządzają związanymi z dostarczeniem projektów wymaganiami, tworzą ich architekturę, piszą i rozwijają warstwę programistyczną oraz utrzymują wdrożone systemy. Często realizowane projekty to takie, które łączą warstwę sprzętową, systemy wbudowane oraz aplikacje wysokopoziomowe. Rozwiązania wdrażane są z wykorzystaniem chmur publicznych oraz zaawansowanych technologii takich jak Arttificial Inteligence (AI), Machine Learning (ML) czy Mixed Reality.

Siedziby firmy znajdują się we Wrocławiu, Białymstoku i Krakowie, a także w Londynie, Brunszwiku, Zagrzebiu, Monachium i Detroit.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk