• Odbierz prezent
Akcje Skinwallet SA zadebiutowały na rynku NewConnect. W II kwartale spółka osiągnęła rekordowe przychody

Akcje spółki Skinwallet, właściciela platformy do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, zadebiutowały dziś na parkiecie NewConnect. Na otwarciu kurs akcji wzrósł o 70 proc. do 74,99 zł. Obecny kurs wynosi 88 zł, co oznacza wzrost o ponad 99 proc. Ponadto Skinwallet zanotował w II kwartale br. rekordowy poziom przychodów, które wyniosły w tym okresie ponad 4 mln zł.

- Debiut Skinwallet na NewConnect to efekt kilku lat naszej pracy. Przez ten czas z sukcesem zrealizowaliśmy wiele ze stawianych przed sobą celów: wychodząc naprzeciw potrzebom naszych użytkowników rozwijaliśmy platformę oraz wchodziliśmy na kolejne rynki zagraniczne. W efekcie ufa nam coraz więcej graczy, co bezpośrednio przekłada się na dynamiczny wzrost liczby aktywnych użytkowników i coraz lepsze wyniki finansowe. To wszystko nie byłoby możliwe bez naszego zespołu, któremu chcemy dziś serdecznie podziękować za dotychczasowy wkład i zaangażowanie w rozwój spółki. Dziękujemy też inwestorom za zaufanie okazane na etapie emisji oraz Tar Heel Capital Pathfinder, w którego strukturach venture buildingowych powstaliśmy i dojrzeliśmy do debiutu. Wejście na NewConnect to dla nas nie tylko ważny krok, ale także potwierdzenie tego, że inwestorzy wierzą w naszą wizję – komentuje Kornel Szwaja, prezes Skinwallet.

Spółka odnotowała w II kwartale br. rekordowy poziom przychodów. Wyniosły one ponad 4 mln zł, co oznacza wzrost o prawie 50 procent w porównaniu z I kwartałem tego roku oraz o prawie 275 procent w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku. Był to również pierwszy kwartał w historii spółki zakończony dodatnią rentownością. Łączna wartość przychodów odnotowana w I półroczu tego roku wyniosła natomiast ponad 6,7 mln zł i jest wyższa niż poziom przychodów odnotowanych w całym ubiegłym roku. Dynamiczny wzrost wyników w tym okresie jest efektem konsekwentnej realizacji planów rozwoju Skinwallet.

- Poziom przychodów odnotowany w ubiegłym kwartale pokazuje, że model biznesowy Skinwallet jest bardzo efektywny, skalowalny, a także rentowny. Ubiegły kwartał zakończyliśmy bowiem z zyskiem na poziomie EBITDA oraz zyskiem netto. Naszym celem jest podtrzymanie kwartalnej dynamiki wzrostu oraz dalsze zwiększanie rentowności – komentuje Kornel Szwaja.

Skinwallet aktywnie prowadzi prace nad kolejnymi funkcjonalnościami platformy, zmierzając do wzmocnienia pozycji spółki na arenie międzynarodowej. Już na ten moment Skinwallet jest jednym z największych serwisów skupujących dobra cyfrowe w grach metodą tzw. mass-deposit (tj. w sposób pozwalający na sprzedaż wielu przedmiotów równocześnie) na rynku oraz największą polską stroną zajmującą się handlem wirtualnymi dobrami.

***

O spółce

Skinwallet to platforma handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, która powstała w ramach funduszu venture buildingowego Tar Heel Capital Pathfinder, mająca swój debiut na rynku NewConnect w sierpniu 2020 r. Głównym rynkiem aktywności spółki jest gra Counter-Strike: Global Offensive, platforma umożliwia również handel przedmiotami z gry Dota 2 oraz Team Fortress 2, a w kolejnych miesiącach planowane jest uruchomienie możliwości handlu dobrami cyfrowymi z kolejnych gier. Głównym wyróżnieniem na tle konkurencji jest możliwość natychmiastowej (automatycznej) wyceny i sprzedaży przedmiotów za pieniądze. Jeszcze w tym roku spółka planuje wdrożyć funkcjonalności umożliwiające graczom dokonywanie bezpośrednich transakcji pomiędzy sobą oraz wprowadzić do oferty możliwość świadczenia przez graczy usług wspomagających innych graczy.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk