• Odbierz prezent
Akcje PlayWay największym przegranym  - kurs ponad 9 proc. w dół! Konsolidacja na GPW
Z artykułu dowiesz się:

  • o notowaniach na giełdzie w Warszawie,
  • o oczekiwaniach co do sesji dzisiejszej.

Piątkowa sesja na warszawskim pakiecie zdecydowanie nie zapisała się w historii. Zmiany głównych indeksów pozostawały kosmetyczne. WIG20 zyskał nieznaczne 0,17%, przy wzroście szerokiego WIG o 0,22%. Pozytywny wynik powyższe indeksy zawdzięczają zmianie sentymentu na akcjach CD Projekt i Allegro, które po słabym początku sesji ostatecznie zyskały kolejno 1,06% i 1,08%. Tym samym WIG20 dalej konsoliduje pod oporem na poziomie 1884 pkt., który wynika z lipcowego lokalnego ekstremum. Bieżąca konsolidacja przyjęła formę wąskiego horyzontalnego ruchu, co na moment obecny wskazuje na siłę kupujących i pozwala przypisać wyższe prawdopodobieństwo przebicia wskazanego poziomu, co potwierdziłoby występowanie lokalnego trendu wzrostowego. Analogicznie sytuacja prezentuje się na sWIG80. W segmencie średnich spółek, mWIG40 już zakończył sesję powyżej poziomów z lipca, wskazując kierunek pozostałym indeksom.

Pod względem sektorowym najlepiej radził sobie sub-indeks WIG-Odzież (+2,59%), WIG-Budownictwo (+1,98%) oraz WIG-Info (+1,33%). Z drugiej strony słabo radziły sobie WIG-Games (-1,42%), WIG-Chemia (-1,09%) i WIG-Paliwa (-1,02%). Wśród samych spółek uwagę zwracały spadki notowań Playway (-9,54%), po tym jak spółka opublikowała wyniki za III kw. br., które okazały się być znacząco poniżej oczekiwań rynkowego konsensusu. Minorowy sentyment utrzymuje się także na notowaniach Ten Square Games (-3,3%). Inwestorzy w piątek negatywnie reagowali ponadto na opublikowany projekt uchwał ZWZ Skarbca, w którym znalazła się uchwała dotycząca przekazania całego zysku jednostkowego na kapitał zapasowy spółki, pomimo oczekiwań wypłaty znaczącej dywidendy. W reakcji na powyższe Skarbiec w piątek stracił 7,38%.

Rynki bazowe znajdują się w podobnym ułożeniu co warszawski parkiet. Niemiecki DAX30 również mierzy się z lokalnymi ekstremami z sierpnia, natomiast amerykańskie parkiety walczą o osiągnięcie nowych historycznych maksimów. Powyższe oznacza, iż impuls do wybicia lipcowych szczytów na WIG20 prawdopodobnie przyjdzie właśnie z rynków bazowych.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Poranne notowania kontraktów na DAX30 i S&P 500 wskazują na nieznacznie chłodne otwarcie notowań (ok.-0,6%). Powyższe nastroje potwierdza także przebieg sesji na

rynkach azjatyckich, gdzie większość indeksów notuje spadki. W związku z powyższym start sesji w Europie prawdopodobnie będzie stał pod znakiem nieznacznej presji sprzedających. W kolejnych godzinach dla rynku w Warszawie kluczowe będą nastroje na rynkach bazowych.


BNP Paribas Biuro Maklerskie

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce - działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Materiały analityczne tworzone są przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Lukas Cinikas, Szymon Nowak, Michał Krajczewski i Adam Anioł.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk