• Odbierz prezent
dywidenda playway

Wczoraj (27 czerwca) odbyło się walne zgromadzenie akcjonariuszy notowanej na głównym parkiecie GPW spółki PlayWay. Akcjonariusze spółki zajmującej się produkcją i wydawaniem gier zadecydowali m.in. o wypłacie dywidendy. Dziś akcje spółki idą mocno w górę.

 

Podczas zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariusze PlayWay udzielili absolutorium członkom zarządu i rady nadzorczej. Zadecydowali także o podziale zysku obrotowego za rok 2017 w wysokości prawie 15,76 mln zł.

Decyzją walnego zgromadzenia 15,708 mln złotych zostanie przeznaczone na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy. Oznacza to, że na jedną akcję spółki przypadnie 2,38 zł dywidendy. Stopa dywidendy (na podstawie ceny akcji z dzisiejszego otwarcia sesji) to 2,07%.

Pozostałą część osiągniętego zysku – nieco ponad 50 tys. zł. – przeznaczono na kapitał zapasowy.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Walne zgromadzenie zadecydowało o tym, że dzień wypłaty dywidendy przypadnie na 24 lipca, natomiast dzień dywidendy na 10 lipca. Tym samym ostatnim dniem z możliwością zakupu akcji z prawem do dywidendy (po uwzględnieniu cyklu rozliczeniowego T+2) wypadnie 6 lipca.

 

Dziś notowania spółki mocno zwyżkują. W ciągu 2 godzin od osiągnięcia sesji udało się osiągnąć poziom 132,00 zł za akcję, co oznacza wzrost o 14,78% względem ceny otwarcia. Jak widać, wzrost ten nie można tłumaczyć jedynie decyzją o wypłacie dywidendy, ze względu na to, że jej stopa jest nieporównanie niższa.

 

PlayWay

playway


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk