• Odbierz prezent
Akcje PKO BP praktycznie bez zmiany. Alior delikatnie spada, a kurs CD Projekt przeceniony o 1,19%. Nijaka sesja na GPW.

Pierwsza sesja września na warszawskim parkiecie przebiegała niezwykle niemrawo. 160 walorów zanotowało wzrosty, podczas gdy 141 zostało przecenionych. Najszerszy warszawski indeks WIG wzrósł o 0,4%. Podobnie zachował się indeks polskich blue chipów WIG20. Obroty w porównaniu do ostatniej sesji sierpnia wypadły blado- wyniosło zaledwie 421 milionów złotych. Liderem wzrostów były akcje LSISOFT, które zanotowały ponad 10% podwyżkę. Na drugim biegunie znalazły się akcje NOWAGALA, które przez rynek zostały przecenione o 9,26%. Cały czas wysoko utrzymują się akcje CD Projekt (producenta Wiedźmina oraz Cyberpunka). Za jedną akcje CDR na zamknięciu sesji trzeba było zapłacić aż 250 złotych. Sprawdźmy najciekawsze wydarzenia sesji poniedziałkowej, 02 września, na GPW.

Akcje LSI Software S.A. z ponad 10% wzrostem

Kurs producenta oprogramowania dla sektora detalicznego LSI Software wystrzelił w górę. Wzrosty to w dalszym ciągu pokłosie wstępnych danych finansowych opublikowanych 23 lipca. Najbliższy opór kształtuje się na poziomie 14 złotych i jest to historyczne maksimum w przypadku tej spółki. Niepokoić może niewielki wolumen, który towarzyszy aktualnej euforii.

Wykres kursu akcji LSI Software SA

Wykres kursu akcji LSI Software S.A. Źródło: stooq

CD Projekt - akcje w okolicach historycznego maksimum

Trzeba przyznać, że CD Projekt należy do jednych z najciekawszych walorów notowanych na GPW. Akcje producenta m.in. Wiedźmina utrzymują się na rekordowych poziomach, a kolejne informacje na temat produkcji Cyberpunka rozgrzewają klientów do czerwoności. Sesja poniedziałkowa przyniosła delikatną przecenę akcji CD Projekt -1,19%. Cena zamknięcia wyniosła 250 złotych.

Wykres akcji CD Projekt

Wykres kursu akcji CD Projekt. Źródło: stooq

PEKAO, CDPROJEKT, PKOBP- najbardziej aktywne na poniedziałkowej sesji

Jeżeli weźmiemy pod uwagę wielkość obrotu to na sesji poniedziałkowej zdecydowanie królowały akcje PEKAO. Właściciela zmieniły akcje o łącznej wartości 57 milionów złotych. To o 10 milionów więcej niż w przypadku CDPROJEKT i aż 20 milionów więcej niż trzeciej w tym zestawieniu spółki - PKO BP. Na czwartym miejscu znalazł się miedziowy gigant KGHM. Gdy natomiast weźmiemy pod uwagę ilość transakcji to podium prezentowałoby się następująco:

  1. Pekao - 3 888 transakcji
  2. KGHM - 3 420 transakcji
  3. CD Projekt - 3 098 transakcji

Na czwartym miejscu, z ilością 2881 transakcji, znalazłaby się spółka PKN Orlen.

Podsumowanie sesji na GPW - najaktywniejsze spółki

Najbardziej aktywne spółki na GPW pod kątem obrotu. Sesja 2 września 2019. Źródło: stooq


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk