• Odbierz prezent
Akcje PKN Orlen w portfelu mają gwarantować tańsze paliwo

Największa polska spółka paliwowa PKN Orlen planuje uruchomienie programu lojalnościowego skierowanego do inwestorów indywidualnych, w ramach którego za zakupienie pakietu akcji spółki będą mogli liczyć na niższe rachunki za zakup paliwa na stacjach Orlen. Jest jednak kilka warunków, które należy spełnić.

 

Program „Orlen w portfelu” ma zachęcić klientów stacji paliw Orlen do zainteresowania się i edukacji w zakresie rynków kapitałowych. W zamian za to, otrzymają oni rabaty za każdy litr paliwa zakupionego na stacjach należących do płockiej spółki. Mimo, że sama inicjatywa prezentuje się na pierwszy rzut oka bardzo atrakcyjnie, to warunki akcji „Orlen w portfelu” nie są aż tak korzystne.

Program lojalnościowy będzie prowadzony we współpracy z Domem Maklerskim PKO BP, co oznacza, że jedynie klienci posiadający konto maklerskie w PKO będą mogli z niego skorzystać. Mimo, że DM PKO BP przygotował preferencyjną ofertę dla nowych klientów, obejmującą zwolnienie z prowizji transakcyjnych do końca przyszłego roku, jest to pewnym ograniczeniem.

Próg wejścia dla inwestorów indywidualnych nie jest wysoki, gdyż wynosi on minimum 50 akcji PKN Orlen, co obecnie oznacza wydatek ok. 4890 PLN (nie licząc prowizji, przy aktualnym kursie 97,80 PLN).

Uczestnicy programu „Orlen w portfelu” będą uprawnieni do skorzystania z rabatów na stacjach paliw przy zakupie paliw Efecta (benzyna 95 oraz diesel) w wysokości 10 gr na litr oraz paliw Verva (benzyna 98 oraz diesel) w wysokości 15 gr za litr. Limit rabatu wynosi 300 l na każdy miesiąc. Warto zauważyć, że rabat naliczany jest wyłącznie przy zakupie paliw z tzw. segmentu premium i nie obejmuje paliw z podstawowej, najczęściej wybieranej, oferty stacji paliw Orlen.

Stąd też oferta rabatowa nie jest szczególnie korzystna dla kierowców na codzień kupujących paliwa z najtańszej oferty Orlenu.

10% rabatem dla akcjonariuszy mają być objęte również produkty ze sklepów na stacjach Orlen, nie należy jednak liczyć na niższe ceny za alkohol, papierosy i doładowania telefonicznych kart prepaid.

Czytaj także: PKN Orlen wciąż spada, mimo dobrych wyników finansowych

PKN Orlen opublikował w czwartek 25 października wyniki finansowe za III kwartał 2018 r. Są wyraźnie lepsze od oczekiwań, co jednak nie przełożyło się na optymizm inwestorów podczas dzisiejszej sesji, notując ponad 3% spadek notowań.   Zysk największej polskiej spółki naftowej, notowanej na WIG20 .. Czytaj
PKN Orlen wciąż spada, mimo dobrych wyników finansowych

 

Notowania: Polski Koncern Naftowy ORLEN SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PKN/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk