• Odbierz prezent
Akcje PGE w świetle decyzji TSUE mocno zniżkują - analiza FW20

Na zamknięciu tygodnia pojawiła się niewielka zwyżka na krajowym rynku. W grupie spółek WIG20 najlepiej zachowywał się sektor bankowy, który stanowił też główne źródło zwyżki indeksu. Najsłabiej zachowywały się akcje PGE po decyzji TSUE nakazującej wstrzymanie wydobycia w kopali Turów, która wraz z Elektrownią Turów należy do grupy PGE.

Na wykresie dziennym FW20 pojawiła się świeca doji

Po czwartkowym wisielcu raczej podtrzymuje wskazania osłabienia wzrostowego impetu z możliwym zainicjowaniem korekty spadkowej. W szerszym okresie kurs FW20 od końca marca formuje wzrostowy kanał i podtrzymuje przebicie styczniowego maksimum. Podstawa kanały przebiega w pobliżu 2050 pkt., górne ograniczenie bliżej 2185 pkt.

Na wykresie 60-min jest widoczna i odczuwalna presja oporu szczytu z początku maja

Chociaż jest testowany i naruszany ten poziom (2136 pkt.) to jednak braknie zdecydowanego przebicia. Zwracamy uwagę na wskaźnik MACD, który zakręca w stronę linii sygnalnej. Na giełdach zagranicznych piątkowa sesja również przeważała w niewielkie zmiany głównych indeksów. Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy także nie wykazują większych odchyleń implikując neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe odczyty o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk