• Odbierz prezent
Akcje Netflixa, początek trendu spadkowego. Punkt oporu na 384 dolarów USD

Mniejsza od przewidywanej liczba subskrybentów Netflix za drugi kwartał, spowodowała gwałtowny spadek cen akcji spółki, kiedy do podczas jednej sesji ceny spadły z poziomu 362 USD do 323 USD, spadek o 10%.

Niektórzy, być może uważają, iż taki spadek to dobra okazja do kupna, scenariuszy i interpretacji może być wiele. Stosując analizę XO, interpretacja jest bardzo prosta.

Szczyt z tego roku

na poziomie 384 dolarów USD, który został osiągnięty w kwietniu, nigdy nie został przełamany, stał się poziomem oporu, który notowania starały się pokonać w maju oraz aktualnie w lipcu. Wczorajsze spadki przełamały linię trendu wzrostowego, co tym samym dało początek trendowi spadkowemu.

Wykres akcji Netflixa

wykres akcji Netflixa

Źródło: DWA/Nasdaq

Time frame – lata zaznaczone na dolnej osi wykresu, miesiące to cyfry na wykresie

Sygnał kupna – zaznaczony na zielono

Sygnał sprzedaży – zaznaczony na czerwono

 

Anna Dąbrowska – Head of Poland – DIF BROKER

Klauzula

Żadna z informacji zawartych w niniejszym dokumencie nie stanowi oferty zakupu lub sprzedazy instrumentu finansowego ani dokonywania jakichkolwiek inwestycji. Wszystkie wyrażone opinii mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Wszelkie opinie są osobiste dla autora i nie odzwierciedlają opinii DIF Broker Sociedade Financeira de Corretagem S.A. DIF Broker nie bierze pod uwage celów osobistych inwestycji ani sytuacji finansowej i nie sklada żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokladność lub kompletność informacji, ani za jakiekolwiek straty wynikajace z inwestycji opartych na tym artykule lub innych informacjach dostarczonych przez jakiegokolwiek pracownika DIF Broker Sociedade Financiera de Corretagem SA, strony trzeciej lub w inny sposób. Dotychczasowe rezultaty nie mogą stanowić gwarancji, przyszlych wyników.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Anna Dąbrowska

Head of Poland w domu maklerskim DIF Broker S.A. Expert od analizy punktowo-symbolicznej, absolwentka licznych szkoleń z zakresu analizy technicznej organizowanych przez grupę NASDAQ. Preferuje inwestycje długoterminowe z wykorzystaniem instrumentów głównie z giełd amerykańskich. Abslowentka Uniwersytetu Gdańskiego z zakresu Finansów i Bankowości.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk