• Odbierz prezent
Akcje LPP przekraczają szczyty z 2019 i 2020 roku, notowania CD Projekt po raz kolejny świecą się na czerwono i tracą na wartości - komentarz giełdowy

Pierwsza sesja nowego tygodnia handlowego na europejskim rynku akcji przebiegała raczej w dobrych nastrojach, choć zmienność była ograniczona. Ostatecznie niemiecki indeks giełdowy DAX zyskał dziś 0,18%, z kolei francuski CAC40 zamknął się 0,28 wyżej, a londyński FTSE100 zyskał 0,38%.

Jeśli chodzi natomiast o Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie,

WIG20 zdołał zakończyć dzień wynikiem na poziomie +0,8%. Niemniej patrząc na sytuację techniczną na indeksie największych spółek, wciąż pozostaje ona nieciekawa. Notowania od drugiej połowy stycznia poruszają się w konsolidacji. W ostatnim czasie kurs wielokrotnie odbija się od strefy oporowej przy 2015 pkt, która pozostaje istotna w krótkim terminie. Jesli chodzi z kolei o wsparcie, najbliższe znajduje się przy 1960 pkt. Gdyby doszło do jego pokonania, kolejnym wartym uwagi miejscem jest dolne ograniczenie wspomnianej konsolidacji, znajdujące się w rejonach 1875 pkt.

Patrząc na poszczególne spółki,

wzrosty na indeksie blue chipów są wspierane między innymi przez KGHM, który rośnie, dzięki wzrostowi cen miedzi. Notowania miedzi znajdują się na najwyższych poziomach od niemal 10 lat. W poniedziałek dobrze radziły sobie także Mercator i Dino, gdzie wzrosty wyniosły odpowiednio 6,3% i niecale 5%. Warto także wspomnieć o LPP, gdzie doszło do przekroczenia szczytów z 2020 oraz 2019 roku. Słabo poradził sobie z kolei CD Projekt, którego akcje przeceniły się ponad 1%.

Jeśli chodzi o sesję za oceanem,

nowy tydzień także rozpoczął się w lepszych nastrojach. W momencie przygotowywania tego komentarza, najlepiej radzi sobie Russell2000 , który zyskuje około 1%. Z kolei technologiczny Nasdaq jest notowany 0,6% wyżej, a S&P500 i Dow Jones zyskują odpowiednio 0,3% i 0,15%. Pomimo ograniczonych ruchów w dniu dzisiejszym w najbliższych dniach na rynku pojawi się jednak sporo potencjalnych impulsów do ewentualnych ruchów. Nastroje rynkowe będą kształtowane nie tylko przez publikację wyników kwartalnych spółek, ale także dane makro w tym decyzję FOMC, oraz wystąpienie prezydenta USA Joe Bidena


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk