• Odbierz prezent
Akcje Lotosu straciły prawie 60% w 8 tygodni! Spółki paliwowe ewidentnie bez paliwa do wzrostów

Czerwień sączy się z wykresów głównych spółek paliwowych z GPW. Notowania Lotosu nurkują już 8 tydzień z rzędu tracąc już prawie 60%. PKN Orlen jest relatywnie silniejszy, ale test lokalnych dołków wydaje się już niedaleką przyszłością.

Notowania Lotosu wyłamują kolejne wsparcia

Dynamiczny rajd spadkowy Lotosu zatrzymał się póki co na poziomie wsparcia w okolicach 38 PLN. To szczyty odpowiednio z 2013 i 2016 roku. Na jak duże odbicie wystarczy jednak sił bykom? Technicznie najbliższy opór jest na 45 PLN, ale w żadnym razie nie zmieni to prospadkowej tendencji waloru. Kolejne poziomy wsparcia to poziom 35 PLN  a następnie okrągły poziom cenowy w okolicach 30 PLN za akcję.

 Wykres 1. Notowania Lotosu, interwał dzienny

Wykres 1. Notowania Lotosu, interwał dzienny

Czy kurs PKN Orlen pójdzie w ślady Lotosu?

O ile Lotos wyłamał już marcowe minima, PKN Orlen ma jeszcze do nich ok. 8%. W zależności od ogólnej sytuacji na szerokim rynku, poziom ok. 42 PLN może przynajmniej na chwilę wyhamować spadki. Tymczasem notowania systematycznie zniżkują w trendzie spadkowym wybijając kolejne dołki. Dopiero wzrosty w okolice 60 PLN (pokonanie poziomu oporu i linii trendu) byłyby wystarczającym pokazem siły do myślenia o kupnie akcji.

 Wykres 2. Notowania PKN Orlen, interwał dzienny

Wykres 2. Notowania PKN Orlen, interwał dzienny

Notowania: Grupa Lotos SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:LTS/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk