• Odbierz prezent
Akcje KGHM pozytywnie wpływają na notowania kontraktów terminowych na WIG20 – wykres FW20

Po trzech sesjach spadkowych piątkowa sesja przyniosła wzrostowe odreagowanie w grupie największych spółek oraz dla kontraktów terminowych FW20. Największy pozytywny wpływ na indeks miały spółki górnicze ze wskazaniem na KGHM oraz sektor bankowy. Udaną sesję odnotowali także producenci energii elektrycznej, aczkolwiek ich wpływ na indeks nie jest znaczny.

Dla FW20 na wykresie 60-min kurs powrócił do granic wcześniejszego trendu bocznego,

czwartkowe dolne wyłamanie okazało się fałszywym wybiciem. Na MACD w tym interwale pojawił się sygnał kupna, wskaźnik RSI wybił się górą z 1,5 tygodniowego kanału spadkowego. NA DMI miało miejsce pozytywne przecięcie linii DM, ale niskie wartości ADX wskazują na dalszą obecność trendu bocznego.

Na wykresie dziennym FW20 kurs mimo piątkowej zwyżki nie zmienia ogólnego obrazu

Notowania są w fazie krótkoterminowej konsolidacji, natomiast w szerszym spojrzeniu scenariusz z zapoczątkowaną w grudniu formacją RGR jest wciąż prawdopodobny. Wskaźnik MACD lekko odwraca się w górę, ale wciąż pozostaje z negatywnym sygnałem. Na giełdach zagranicznych utrzymują się pozytywne nastroje, rynki amerykańskie mierzone głównymi indeksami notują nowe rekordowe szczyty. Zmiana kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudni implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk