• Odbierz prezent
Akcje JSW z solidnym wybiciem, dobra sesja dla walorów PKN Orlen oraz Lotos! Indeks WIG-Banki dalej rośnie
fot. freepik.com

Początek tygodnia na warszawskiej giełdzie rozpoczął się w pozytywnych nastrojach. Szeroki WIG zyskał 0,37%, przy relatywnie silnym WIG20 (0,42%) oraz sWIG80 (0,46%) i słabszym mWIG40 (0,04%). Sentyment na rynkach giełdowych wspiera uspokojenie obaw o sytuację w Chinach, a także pozytywny jak do tej pory, przebieg sezonu wyników spółek w Stanach Zjednoczonych.

Wśród największych spółek na warszawskim parkiecie w dniu wczorajszym uwagę zwracały m.in. rosnące o ponad 4% JSW, które w ubiegłym tygodniu znajdowało się pod widoczną presją, zyskujący o 3,59% PKN Orlen, czy o 2,15% Lotos. Z drugiej stronie wśród blue chipów najgorzej wypadło Allegro, które straciło 3,34% i tym samym zanotowało najniższe zamknięcie w swojej historii (48,67 zł). Wzrosty powyżej wymienionych Lotosu i PKN Orlen sprawiły, że z sektorowego punktu widzenia to paliwa były jednym z najlepszych segmentów rynku. Warto jednakże zwrócić uwagę także na kolejny wzrost indeksu WIG-Banki o 0,48%. Powyższy indeks znajduje się obecnie jedynie nieznacznie poniżej poziomów historycznych ekstremów, które miały miejsce kolejno w 2007, 2014 i 2018 roku. Bliskość kluczowych z technicznego punktu widzenia oporów w połączeniu z skalą wzrostów indeksu WIG-Banki w relatywnie krótkim okresie czasu stwarza identyfikowalne ryzyko korekty, co obecnie stanowi jedno z ważnych lokalnych czynników ryzyka dla notowań całego WIG.

Akcje JSW z solidnym wybiciem, dobra sesja dla walorów PKN Orlen oraz Lotos! Indeks WIG-Banki dalej rośnie  - 1

Sesja w Stanach Zjednoczonych przebiegła również w pozytywnych nastrojach. S&P 500 zyskało 0,47% i tym samym zakończyło sesję na nowych historycznych maksimach. Spółki technologiczne objęte indeksem Nasdaq radziły sobie relatywnie lepiej, a powyższy indeks wzrósł o 1,04%, pozostając jednakże wciąż poniżej historycznych ekstremów.

Akcje JSW z solidnym wybiciem, dobra sesja dla walorów PKN Orlen oraz Lotos! Indeks WIG-Banki dalej rośnie  - 3

OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI

W godzinach porannych obserwujemy umiarkowanie pozytywne nastroje. Z jednej strony japoński Nikkei 225 zyskuje blisko 2%, a z drugiej chińskie parkiety radzą sobie wyraźnie słabiej. Z punktu widzenia warszawskiego parkietu ważniejsze pozostają notowania kontraktów terminowych na DAX30 i na S&P500, które w godzinach porannych wskazują na wzrosty rzędu 0,2%, co pozwala oczekiwać umiarkowanie pozytywnego otwarcia w Warszawie

Akcje JSW z solidnym wybiciem, dobra sesja dla walorów PKN Orlen oraz Lotos! Indeks WIG-Banki dalej rośnie  - 2.

Wśród najgorętszych spółek na GPW w dniu dzisiejszy znajdzie się m.in. XTB, które po zakończeniu wczorajszej sesji zaraportowało bardzo dobre szacunkowe wyniki za 3Q’21, po tym jak raport za poprzedni kwartał okazał się dla inwestorów znaczącym rozczarowaniem. Zysk netto grupy X-Trade Brokers DM w trzecim kwartale 2021 r. wyniósł 101,5 mln zł wobec 68,4 mln zł zysku rok wcześniej i straty na poziomie 23,9 mln zł w 2Q’21


BNP Paribas Biuro Maklerskie

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce - działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Materiały analityczne tworzone są przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Lukas Cinikas, Szymon Nowak, Michał Krajczewski i Adam Anioł.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk