• Odbierz prezent
Akcje JSW ponownie wyróżniały się ponad ogół portfela indeksowego

Zamknięcie tygodnia na krajowym rynku przebiegało w charakterze bardzo stabilnych nastrojów. Po lekko wzrostowym otwarciu, ignorującym dzień wcześniej spadki na giełdach amerykańskich, w kolejnych godzinach sesji kurs podążał ruchem bocznym, a graficznie najlepiej to oddaje na wykresie 60-min seria świec doji na zbliżonym poziomie.
Lokalna strefa oporu wtorkowego szczytu 1785 pkt. nadal pozostaje nietknięta. Natomiast w mocy pozostaje opuszczenie przez kurs wcześniejszego kanału spadkowego. Po piątkowej, wydawałoby się mało istotnej sesji, zmiany kursu w okresie ostatnich kilku dni zaczynają przypominać odwróconą formację RGR z linią szyi na poziomie ok. 1775 pkt. i potencjałem ruchu ok. 60 pkt. Na wykresie dziennym piątkowa świeca niewiele wnosi, a kluczową obserwacją była wcześniejsza, ale też nie potwierdzona, formacja przenikania. Kurs pozostaje we wnętrzu 3 miesięcznego kanału bocznego.

Wśród spółek indeksu bazowego większość notowanych podmiotów przyniosła zwyżkę. Ponownie ponad ogół portfela indeksowego wyróżniały się akcje JSW, ale z racji skromnego udziału w indeksie wywierają niewielki wpływ na jego zmianę. Do zamknięcia krajowego rynku na giełdach zagranicznych również był wykazywany spokój. Można było odnieść wrażenie, że rynki europejskie, w tym warszawski parkiet, czekały na rozwój wydarzeń za oceanem, które w okresie ostatnich sesji przybrały negatywny wydźwięk. W dzisiejszym kalendarium zwracamy na odczyt o produkcji przemysłowej w strefie euro. Zgodnie z wcześniejszych szacunkami w lipcu ma nastąpić dalsze wzrostowe odbicie względem poprzedniego miesiąca oraz zmniejszenie „minusa” w ujęciu rocznym. Szacunki wspierają ostatnie odczyty PMI sektora wytwórczego utrzymujące się ponad progiem 50 pkt.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Akcje JSW ponownie wyróżniały się ponad ogół portfela indeksowego - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk