• Odbierz prezent
Akcje JSW, LPP oraz CD Projekt wiodą prym w spadkach w indeksie blue chip - notowania GPW

Po prawie 3% wzroście indeksu WIG20 we wtorek, środa upłynęła pod dyktando strony podażowej rynku. Krajowy indeks blue chipów stracił 0,7%, a prym w spadkach wiodły takie spółki jak LPP (-4,1%), JSW (-3,0%) i CD-Projekt (-2,7%). Na drugim biegunie znalazły się min. walory Asseco Poland, które zyskały blisko 2,4% w odpowiedzi min. na informację o tym, że emitent i Operator Chmury Krajowej utworzyły spółkę celową Krajowy Operator Chmury Medycznej, która będzie oferować rozwiązania IT dla jednostek medycznych w oparciu o technologię chmurową.

Pozytywne nastroje nie opuszczały po raz kolejny inwestorów obecnych na rynku mniejszych spółek,

a sam sWIG80 zakończył dzień na dodatnich poziomach. Środowa sesja w Stanach Zjednoczonych miała neutralny przebieg, a tamtejsze indeksy poruszały się w pobliżu zamknięcia z poprzedniego dnia. W centrum uwagi inwestorów była publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia Fed. Jego treść nie przyniosła istotnych zmian w kwestii przekazywanych wcześniej informacji.

Fed zaznaczył,

że osiągnięcie zakładanego celu w zakresie pełnego zatrudnienia i poziomu cen w USA zajmie jeszcze trochę czasu w związku z czym obecnie obowiązujące programy skupu aktywów będą kontynuowane, a o zacieśnianiu polityki pieniężnej w tym momencie nie może być mowy. Zwrócono jednocześnie uwagę na fakt, iż trwały wzrost rentowności instrumentów skarbowych mógłby zagrozić postępowi w osiąganiu ww. celów, co może być postrzegane jako powód do niepokoju.

OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI

W godzinach porannych, sytuacja na rynkach bazowych jest bardzo optymistyczna – kontrakty terminowe na DAX30 i S&P500 są kwotowane na dodatnich poziomach w okolicy 0,5%. Powyższe implikuje wg nas pozytywne otwarcie handlu w Warszawie. Po raz kolejny w tym roku WIG20 będzie się dziś mierzył z istotnym poziomem 2000 punktów, który stanowi górną strefę ruchu bocznego obecnego na indeksie od kilku tygodni.


BNP Paribas Biuro Maklerskie

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce - działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Materiały analityczne tworzone są przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Lukas Cinikas, Szymon Nowak, Michał Krajczewski i Adam Anioł.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk