• Odbierz prezent
Akcje JSW i PGE ponad 5% w dół! Lotos, CCC i CD Projekt też na mocnym minusie. Debiut Onde w centrum uwagi na GPW

Poniedziałkowa sesja na GPW upłynęła pod znakiem spadków. Indeks WIG20 spadł o 2,31%. Na koniec notowań wartość indeksu największych spółek wyniosła 2205,86 pkt. Indeks średnich spółek mWIG40 stracił 2,52%. Najgorzej wypadł indeks małych spółek sWIG80, który zakończył dzień spadkiem o 3,01%. Indeks szerokiego rynku WIG stracił 2,36%.

 

Cyfrowy Polsat i Dino na zielono

Wśród spółek należących do indeksu WIG20, tylko 2 walory zakończyły sesję na plusie, a pozostałych 18 po czerwonej stronie rynku. Jedną z zielonych perełek był Cyfrowy Polsat, który zyskał 0,50%. Na zamknięciu akcje spółki kosztowały 32,16 zł. Drugą była spółka Dino, która zakończyła dzień na plusie o 0,33%. Na koniec notowań cena akcji Dino wyniosła 300 zł.

 

JSW i PGE ponad 5% w dół

Liderem spadków okazała się JSW, tracąc 5,16%. W końcówce sesji za akcje spółki płacono 32,50 zł.

Drugie miejsce od końca zajęła PGE. Na zamknięciu cena akcji spółki energetycznej wyniosła 8,40 zł, co stanowi spadek o 5,02%.

 

Lotos, CCC i CD Projekt też na mocnym minusie

Lotos też zakończył sesję na mocnym minusie, tracąc 4,32%. Na zamknięciu akcje spółki paliwowej kosztowały 49,64 zł.

Kurs akcji CD Projekt spadł o 4,04%. Na koniec notowań za akcje znanej spółki z branży gier inwestorzy płacili 185,30 zł.

Pierwszą piątkę najmocniej tracących spółek zamyka CCC. W końcówce sesji cena akcji spółki obuwniczej wyniosła 120,65 zł, co stanowi spadek o 3,98%.

Na sporym minusie zakończyły dzień także spółki: Mercator Medical (-3,72%), Bank Pekao (-3,29%), PKN Orlen (-3,29%), PGNiG (-3,01%).

 

Debiut Onde w centrum uwagi

W dzisiejszym dniu na głównym rynku GPW debiutowała spółka Onde, działająca w segmencie budownictwa do OZE. Na koniec notowań cena akcji spółki wyniosła 28,08 zł, co stanowi wzrost o 8% względem kursu odniesienia (26 zł). W trakcie sesji za akcje spółki najwięcej płacono 31 zł.

Czytaj także: Debiut Onde na zielono - prawie 20% w górę na starcie i mocna realizacja zysków

W poniedziałek 19 lipca na głównym parkiecie warszawskiej giełdy zadebiutowała spółka Onde z grupy Erbud, zajmująca się przede wszystkim rozwiązaniami z zakresu OZE. Akcje spółki podczas pierwszej oferty publicznej cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem akcjonariuszy, co też przełożyło się na sp.. Czytaj
Debiut Onde na zielono - prawie 20% w górę na starcie i mocna realizacja zysków

 

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk