• Odbierz prezent
Akcje Incuvo zadebiutowały na rynku NewConnect! [gry VR]

Akcje Incuvo, spółki specjalizującej się w portingu i produkcji gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR), zadebiutowały na NewConnect. Do obrotu wprowadzonych zostało 13 053 735 akcji zwykłych na okaziciela serii A, B i D o wartości nominalnej 0,50 zł każda. Incuvo jest 374 spółką notowaną w alternatywnym systemie obrotu oraz drugą firmą debiutującą w tym roku na NewConnect.

- Po wielu miesiącach przygotowań, dołączyliśmy dziś do grona spółek publicznych. Debiut na NewConnect to realizacja jednego z naszych celów, który pozwoli zwiększyć transparentność naszej spółki w oczach inwestorów. Dołożymy wszelkich starań, aby zrealizować przyjętą strategię dynamicznego rozwoju – mówi Andrzej Wychowaniec, prezes zarządu Incuvo.

Spółka opiera swoją działalność na kilku głównych filarach. Wśród nich są produkcja i porting gier na sprzęt dedykowany wirtualnej rzeczywistości. Aktualnie Incuvo pracuje nad VR-ową wersją popularnej gry survivalowej Green Hell, przy której pełni rolę producenta i wydawcy. – Niedawno zakończyliśmy etap preprodukcji Green Hell VR. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania wersji alpha, którą pokażemy graczom już w Q1 br. Pracujemy nad implementacją ostatnich mechanik. Premiera pełnej wersji gry planowana jest w Q3 2021. Pokładamy duże nadzieje dla tego tytułu i liczymy, że VR-owa wersja okaże się sukcesem sprzedażowym – komentuje Andrzej Wychowaniec.

W Green Hell VR zadaniem gracza będzie walka o przetrwanie w amazońskiej dżungli. W tym celu gracz będzie musiał zadbać o stały dostęp do wody i pożywienia, nauczyć się rozpalania ognia, polowania, a także właściwego wykorzystywania zebranych surowców do wytwarzania przedmiotów i budowy schronienia.

Podstawowa wersja gry autorstwa Creepy Jar okazała się sprzedażowym hitem i wciąż wykazuje się dużą dynamiką wzrostu sprzedaży. W grudniu 2020 r. spółka poinformowała, że gra sprzedała się w nakładzie 1,5 mln kopii. Zdaniem spółki tytuł ten ma bardzo duży potencjał w VR i zapełni lukę wśród gier z otwartym światem. Gra posiada dużą dawkę interakcji, co charakteryzuje gry typu survival.

W minionym roku Incuvo pracowało nad VR-owym portem znanej gry z portfolio Bloober Team – Blair Witch na gogle Oculus Quest i Oculus Quest 2. Tytuł w 12 godzin od premiery zwrócił wydawcy wszystkie koszty zainwestowane w produkcję.

Pierwszym tytułem VR autorstwa Incuvo był psychologiczny horror Layers of Fear, realizowany na zlecenie studia Bloober Team. Gra jest już dostępna w wersji na Steam i na gogle VR. Aktualnie Incuvo pracuje nad wersją gry na PS VR.

Specjalista od VR ma także w planach produkcję własnych tytułów, bazujących na znanych IP, w tym tytułów filmowych. – Przez lata stworzyliśmy wysoko wykwalifikowany i zmotywowany zespół, który w efekcie nie boi się podejmowania wyzwań na coraz to bardziej konkurencyjnym rynku Virtual Reality. Z uwagi na to, że ciągle poszukujemy nowych talentów, obecnie jesteśmy w stanie równolegle realizować dwie duże produkcje na dwóch różnych silnikach – dodaje prezes zarządu Incuvo.

O Spółce:

Incuvo SA, z siedzibą w Katowicach, to studio z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu gier. Spółka powstała w 2012 roku. Większościowym akcjonariuszem studia jest estoński fundusz Blite Fund.

Aktualny model biznesowy spółki zakłada portowanie i produkcję gier na urządzenia dedykowane wirtualnej rzeczywistości. Portowanie odbywa się w modelu work for hire lub na własny koszt studia, w zamian za część przyszłych przychodów ze sprzedaży. Incuvo zamierza także produkować własne tytułu VR w oparciu o znane IP. Obecnie studio tworzy VR-ową wersję gry Green Hell.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk