• Odbierz prezent
Akcje DINOPL znaczącym obciążeniem dla notowań indeksu giełdowego WIG20 – korekta

Po dwóch sesjach wzrostowych przyszedł czas na niewielką korektę. Wśród spółek WIG20 na słabszych zachowaniu indeksu zaważy sektor bankowy, który jeszcze dzień wcześniej był głównym motorem wzrostów. Znaczącym obciążeniem są również akcje DINOPL istotnie zniżkujące drugą sesję z rzędu, a na których wykresie jest dostrzegalne wybicie z formacji RGR. Na wykresie 60-min FW20 jest podtrzymane wybicie z wcześniejszego kanału spadkowego.

Natomiast wczorajsze schłodzenie nastrojów wraz z niewielkim osłabieniem notowań w późnych godzinach popołudniowych dzień wcześniej przyjmuje postać flagi, a przynajmniej na dzień dzisiejszy można wysnuć taką tezę. „Flaga” jest formacją kontynuacji trendu, ale też potencjalne wybicie powinno nastąpić dość szybko. Przeciąganie formacji lub wybicie np. ruchem bocznym neguje ten układ. Na MACD i DMI pojawiły się sygnały sprzedaży.

Na diagramie dziennym lekkie cofnięcie na wczorajszej sesji nie zmienia obraz rynku

W krótkim terminie jest podtrzymane wybicie z wcześniejszej lokalnej konsolidacji, w średnim terminie wcześniejsza zwyżka oddala ryzyko wykonania dostrzegalnej na wykresie formacji RGR. Wskaźnik MACD w tym interwale wybił się ponad linię sygnalną i wczoraj powrócił ponad poziom równowagi – sygnał kupna. Na głównych rynkach zachodnich wczorajsza sesja przyniosła niewielkie obsuniecie głównych indeksów, poranne notowania kontraktów terminowych nie wykazują większy zmian implikując neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty z aktywności na rynku pierwotnym amerykańskich nieruchomości mieszkalnych.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk