• Odbierz prezent
Akcje DINOPL i PZU rosną najmocniej, notowania Biomedu po czerwonej stronie rynku. Wyniki finansowe PGE zdecydowanie lepsze od konsensu - czy kurs akcji wystrzeli?

We wtorek indeksy na Wall Street kontynuowały przecenę, warto podkreślić, że po mocnej poniedziałkowej zniżce, wczorajsza skala spadku indeksu spółek technologicznych Nasdaq (-0,1%) była niewielka. W ujęciu globalnym większość rynków akcji odnotowała korektę, w tym niemiecki DAX przecenił się o 1,8%. Dziś poznamy odczyt inflacji CPI za kwiecień w USA, a także produkcji przemysłowej za marzec w strefie euro.

Wczoraj na tle globalnych rynków krajowa giełda wypadła korzystnie,

indeks WIG20 przecenił się zaledwie o 0,3%, a gdyby nie 7%-owa przecena PKO BP indeks zakończyłby dzień z 0,7%-owym wzrostem. Przecena największego polskiego banku wynikała z ogłoszenia rezygnacji przez Prezesa Zarządu Zbigniewa Jagiełło, który piastował funkcję przeszło 11 lat. W stosunku do sektora bankowego nie nastąpiło rozstrzygnięcie w sprawie kredytów walutowych, Sąd Najwyższy zwrócił się o opinie do NBP, KNF i Rzecznika Finansowego. Kolejny termin posiedzenia nie został ustalony, a wymienione instytucje mają 30 dni na zajęcie stanowiska.

Poza bankiem słabszą sesję odnotowało Allegro (-2,6%),

a najmocniej wzrosły walory Dino (+6,6%) i PZU (+4,2%) – notowania ubezpieczyciela zyskały w reakcji na ogłoszenie planowanej dywidendy wynoszącej 3,5 zł, co przełożyło się na stopę dywidendy w momencie ogłoszenia przekraczającą 10%. W indeksie mWIG40 najgłębsze spadki odnotował Biomed-Lublin (-4,2%), a najmocniej wzrosła Selvita (+2,6%). Większe zróżnicowanie stóp zwrotu wystąpiło w indeksie sWIG80, gdzie najsłabsze walory Mabionu potaniały o przeszło 7%, a lider wzrostów Serinus zyskał przeszło 3%.

Z pozostałych tematów:

  • PGE szacuje, że w I kw. 2021 r. wypracowała wynik netto (dla akcjonariuszy jednostki dominującej) na poziomie 808 mln zł wobec konsensusu 646 mln zł oraz wobec 434 mln zł w ubiegłym roku.
  • Enea w I kw. miała 386 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej wobec szacunku analityków 350 mln zł

Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk