Advertisement
  • Odbierz prezent
Akcje chińskich koncernów doświadczają wyprzedaży

Piątkowa sesja nie przyniosła większych zmian w indeksach po obu stronach oceanu. W obliczu braku cenotwórczych danych makroekonomicznych rynek reagował niewielkimi zmianami po publikacji raportów okresowych m.in. NVidii, Deere oraz Palo Alto Networks.

Wyprzedaży doświadczyły akcje chińskich koncernów m.in. Alibaby po tym, jak amerykański Senat zatwierdził możliwość tworzenia ustaw, które uniemożliwią chińskim firmom notowania na amerykańskich parkietach. Dodatkowo z coraz większą uwagą inwestorzy śledzą rozwój konfliktu na linii USA-Chiny, który po ustanowieniu przez chiński parlament nowych przepisów o bezpieczeństwie narodowym, jakimi zostanie objęty region Hongkongu przestaje być postrzegany jako sposób prowadzenia kampanii prezydenckiej D. Trumpa. Wprowadzone przez chińskie władze nowe regulacje spotkały się z protestami społeczności Hongkongu, które były tłumione przez policję a indeks Hang Seng zakończył piątkowe notowania z 5,6% stratą.

Piątkowa sesja przyniosła niewielkie straty również dla polskich indeksów. Prawdopodobnie nie wynikają one tyle z danych makro, które miały raczej mieszany charakter, co raczej z niewielkiego zainteresowania handlem przez instytucjonalnych graczy, gdyż wartość obrotu wyniosła 653 mln zł. Najmocniejsze spadki dotknęły notowania JSW, której bilans jak i cash flow uległy pogorszeniu. Sytuacji nie polepsza wzrost nowych przypadków zachorowań na koronawirusa wśród górników. Natomiast sesję na plusie zakończyły notowania PGNiG, które według podanych szacunków w IQ`20 roku miała 780 mln zł zysku netto wobec konsensusu na poziomie 511 mln zł. Natomiast w przypadku rynku szerokiego podane przez Kruka szacunkowy wynik za IQ`20 roku zamyka się stratą na poziomie 62 mln zł, co jest wynikiem gorszym od konsensusu na poziomie -20,3 mln zł. Na dzisiejszej sesji wyniki za pierwszy kwartał opublikuje m.in. TS Games- producent gry „Fishing Clash”. Czy uda się spółce zaskoczyć rynek wynikami, jak to miało miejsce w przypadku raportu za IVQ`19 roku?

WIG w układzie dziennym

Akcje chińskich koncernów doświadczają wyprzedaży - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk