• Odbierz prezent
Akcje CDPROJEKT głównym powodem spadku indeksu bazowego

Wtorkowa sesja przyniosła kontynuację spadków na krajowym rynku. Kurs FW20 na wykresie dziennym ponownie testuje podstawę ponad 3 miesięcznej konsolidacji 1735 pkt.

Wskaźnik RSI jest w kanale spadkowym, ostatnie odbicie od jego podstawy przyniosło jedynie krótkotrwałe odbicie. W bieżącym tygodniu nastąpi wygaśnięcie wrześniowej serii kontraktów terminowych. Patrząc po zmianie wolumenu na wczorajszej sesji dla wrześniowej i grudniowej serii widać, że proces rolowania pozycji nabiera na sile. Na wykresie 60-min ostatecznie pęka wcześniejsza hipoteza kształtowania formacji odwróconej RGR, a kurs przechodzi w najzwyklejszy trend boczny. Na MACD jest aktywny sygnał sprzedaży. W gronie spółek indeksu bazowego ze jego wczorajszy spadek odpowiadają głównie akcje CDPROJEKT zniżkujące drugą sesję w rzędzie, jednocześnie cofając się poniżej uprzednio pokonanych majowo – czerwcowych szczytów. Dla WIG20 kilka punktów odjął również sektor paliwowy oraz energetyczny.

Na rynkach zagranicznych jest kontynuowane wzrostowe odreagowanie akcji spółek amerykańskich, po wczorajszej sesji w większym stopniu poddawały się temu spółki technologiczne. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na kończące się posiedzenie FED. Nie są oczekiwane zmiany w bieżącej polityce pieniężnej, natomiast FED ma przedstawić aktualizację prognoz gospodarczych oraz perspektywy dla stóp procentowych obejmujących 2023r. Wczoraj zakończyło się posiedzenie RPP, zgodnie z oczekiwaniami nie zmieniono podstawowych parametrów polityki pieniężnej. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia nie wykazuje silniejszych odchyleń implikując neutralny początek sesji dla FW20. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Akcje CDPROJEKT głównym powodem spadku indeksu bazowego - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk