• Odbierz prezent
Akcje CD Projekt zniżkują po przesunięciu premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsole najnowszej generacji!
fot. freepik.com

Walory czołowego w Polsce producenta gier tracą na początku dzisiejszych notowań ponad 4% w związku z pojawieniem się oficjalnego komunikatu o przełożeniu premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsole najnowszej generacji.

Spółka CD Projekt (CDR.PL) nie podała zaktualizowanej daty premiery tytułu (wcześniej był to 2 kwartał 2022 roku). Powodem opóźnień mogą być problemy ze studiem Saber Interactive z Sankt Petersburga, które współpracowało przy pracy nad nową wersją flagowej gry CD Projektu. Studio poinformowało, że pracę nad projektem przejmie wewnętrzny zespół deweloperów. 

Dzisiaj tuż po zamknięciu notowań na warszawskim parkiecie spółka ma przedstawić swoje wyniki finansowe za 2021 rok. O 18:30 planowana jest telekonferencja dla mediów oraz analityków. 

Akcje CD Projekt zniżkują po przesunięciu premiery gry Wiedźmin! - 1

Wykres akcji spółki CD Projekt (CDR.PL), interwał D1. Akcje wiodącego studia deweloperskiego w Polsce rozpoczęły dzisiejsze notowania od niedźwiedziej luki spadkowej. Z perspektywy analizy technicznej akcje znajdują się w trendzie spadkowym od drugiej połowy stycznia 2022 roku, o czym mogą świadczyć zniżkującego wykładnicze średnie kroczące oraz struktura lokalnych szczytów i dołków. Ważnym wsparciem pozostaje obszar blisko 150 zł za akcję, który wcześniej stanowił strefę aktywizacji strony popytu. Źródło: xStation 5

Nota prawna XTB

Czytaj więcej na xtb.com


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk