• Odbierz prezent
Akcje CD Projekt prawie 2% w górę. Notowania giełdowe

Dzień po dotkliwych poniedziałkowych spadkach, giełdy na całym świecie próbują we wtorek odrobić choć część strat. Pomimo zapewnień ze strony WHO, o tym, że Chiny są w stanie opanować rozprzestrzenianie się koronawirusa, inwestorzy wciąż obawiają się na dobre powrotu na rynki.

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła w Chinach do 106, a liczba przypadków z zakażeniem wirusem do 4 tysięcy.

Przypadki koronawirusa zostały wykryte oprócz Chin wykryte również w Tajlandii, na Tajwanie, w Japonii, Korei Południowej, USA, Wietnamie, Singapurze, Malezji, Nepalu, Australii, Kanadzie, we Francji, Niemczech oraz Sri Lankę. Specjaliści obawiają się dalszego wzrostu przypadków zachorowań, związanych z powrotami do pracy po obchodach Nowego Roku Księżycowego.

W Warszawie widać dziś sporą korelację z rynkami bazowymi.

WIG20 zachowuje się podobnie do swoich zachodnich odpowiedników. Najmocniej rośnie wyprzedawany ostatnio JSW (+4,9%). Nieźle wyglądają, spółki energetyczne: PGE (+2,21%), Tauron (+2,97%) oraz spółki telekomunikacyjne: Orange (+2,06%), Play (+2,97%), Cyfrowy (+1,65%). O prawie 2% rosną akcje silnego ostatnio CDR. Spółka poinformowała o premierze tytułu Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści na Nintendo Switch. Na szerokim rynku, za gwiazdę można uznać kolejny dzień rzędu spółkę Mercator. Akcje krakowskiego producenta rękawic medycznych i dystrybutora materiałów medycznych jednorazowego użytku rosną we wtorek o ponad 12%. Inwestorzy liczą na dobre wyniki spółki związane z obawami przed koronawirusem. Jedna ze spółek zależnych Mercatora działa w Tajlandii.

 


mmprimetfi@fxmag.pl

MM Prime TFI S.A. jest niezależnym towarzystwem funduszy inwestycyjnych, opierającym się w pełni na polskim kapitale. Towarzystwo nie należy do żadnej kapitałowej grupy bankowej czy ubezpieczeniowej - jego założycielami są członkowie zarządu oraz rady nadzorczej spółki. Akcjonariuszami są także zarządzający funduszami, co stabilizuje politykę inwestycyjną firmy. MM Prime TFI S.A. zarządza funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi o zróżnicowanych klasach aktywów.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk