• Odbierz prezent
Akcje CCC i LPP z mocnymi wybiciami notowań! Po zielonej stronie rynku także sektor bankowy - WIG-Banki wzrósł aż o 3,16%

Już przed rozpoczęciem sesji notowania kontraktów terminowych wskazywały na najwyższe otwarcie się indeksu WIG20 od lutego ubiegłego roku. Sesja zapoczątkowana luką otwarcia wskazywała na znaczącą przewagę kupujących, którzy kontrolowali przebieg notowań przez kolejne godziny, osiągając w szczytowym momencie poziom 2142 pkt.

Dla ostatecznego wyniku warszawskiego parkietu kluczowe okazało się po raz kolejny otwarcie sesji w Stanach Zjednoczonych,

gdzie inwestorzy wyprzedawali przede wszystkim spółki z sektora technologicznego. Nasdaq 100 tracił od początku notowań kończąc dzień z wynikiem -2,63%. Szerszy S&P 500 pomimo neutralnego otwarcia i relatywnie stabilnych notowań w pierwszych godzinach sesji ostatecznie spadł o 1,04%. Najlepiej poradził sobie Dow Jones (-0,1%), który pozostaje najbardziej powiązany z tradycyjnymi sektorami gospodarki, a z których to akcje spółek najlepiej sobie radzą na giełdach w ostatnich miesiącach.

Niemniej jednak wyrysowana w dniu wczorajszym formacja świecowa na indeksie DJI po osiągnięciu poziomu 35 000 pkt. sugeruje,

iż także w tym segmencie może dojść do korekty. W powyższym otoczeniu krajowi inwestorzy musieli oddać kontrolę sprzedającym, a zakończenie sesji na plusach pomimo znaczącego zmniejszenia skali wzrostu powinno zostać i tak odebrane pozytywnie. Aktualnie w krótkim terminie z technicznego punktu widzenia kluczowe dla WIG20 pozostaje obronienie przebitego wcześniejszego lokalnego szczytu na 2100 pkt., które obecnie wyznacza kluczowe wsparcie. Dopóki notowania znajdują się powyżej tego poziomu, dopóty obowiązuje trend wzrostowy.

Pod względem sektorowym wczorajsza sesja należała głównie do indeksu WIG-Odzież (+4,8%),

przede wszystkim dzięki wzrostowi CCC o 7,7% i LPP o 3,7%. Bardzo dobrą sesję po raz kolejny zanotował sektor bankowy. WIG-Banki wzrósł aż o 3,16% i w dużej mierze odpowiadał za dobry wynik całego warszawskiego parkietu w dniu wczorajszym. Po chwilowej poprawie sentymentu w ostatnich dniach, ponownie do relatywnej słabości powrócił natomiast WIG-Games, który stracił 2,85%.

OCZEKIWANIA CO DO DZISIEJSZEJ SESJI

Pogorszenie się wyników amerykańskich parkietów już po zakończeniu sesji w Europie będzie wymagało porannego dostosowania kursów na Starym Kontynencie. Na powyższe wskazują notowania kontraktów terminowych na DAX30, które tracą przeszło 1%, przy dodatkowo słabej postawie kontraktów na S&P 500 które spadają o blisko 0,5%. Powyższe jednoznacznie wskazuje, iż w dniu dzisiejszym inwestorzy na rynku krajowym będą pod presją sytuacji na rynkach bazowych. W krótkim terminie na warszawskiej giełdzie z punktu widzenia byków kluczowe pozostaje obronienie poziomu 2100 pkt. na WIG20, co jednakże biorąc pod uwagę minorowy sentyment na zachodzie może być ciężkie do wykonania.


BNP Paribas Biuro Maklerskie

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas S.A. jest jednym z pierwszych biur maklerskich w Polsce - działa na rynku papierów wartościowych od 1992 roku. Materiały analityczne tworzone są przez Zespół Doradztwa Inwestycyjnego w skład którego wchodzą Lukas Cinikas, Szymon Nowak, Michał Krajczewski i Adam Anioł.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk