• Odbierz prezent
Akcje Biomed-Lublin po raz kolejny z dużymi wzrostami notowań. Po drugiej stronie znalazły się walory CCC oraz DINOPL

Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia nie przyniosła większych zmian na Wall Street – indeks S&P 500 nieznacznie wzrósł, a Nasdaq przecenił się o 0,6%, po wcześniejszym dynamicznym odbiciu. Pod koniec ubiegłego tygodnia poznaliśmy kolejne dobre wieści z frontu walki z pandemią – firma Novavax poinformowała o 96%-owej skuteczności swojej szczepionki w zapobieganiu pierwotnej wersji koronawirusa.

Nie jest znany termin zawnioskowania o dopuszczenie preparatu do obrotu,

ale temat rozgrzewa także krajowy rynek, gdyż to polska spółka Mabion podpisała umowę z amerykańską spółką na produkcję szczepionki. Wraz z rosnącą podażą preparatów powinno rosnąć tempo szczepień, które obecnie w USA 3-krotnie przewyższa unijne.

Krajowy parkiet zakończył piątkową sesję ze wzrostami

Wśród blue chipów najmocniej zyskały walory LPP (+5,2%) i to pomimo rosnącego zagrożenie zamykania, przynajmniej lokalnie, salonów w galeriach handlowych, wzrosty spółki dodatkowo przyśpieszyły po informacji o nabyciu, skromnego jak na kapitalizację spółki, pakietu akcji o wartości 80 tys. przez Dyrektora Controllingu spółki. Na podium znalazły się również walory Alior Banku (+3,2%) i CD Projektu (+2,5%).

Z drugiej najmocniej przeceniły się walory CCC (-2,3%) i Dino (-2,3%)

– pierwsza ze spółek informowała przed sesją o rozpoczęciu negocjacji sprzedaży pakietu akcji eobuwie, druga opublikowała wyniki kwartalne. Liderem średnich spółek ponownie został Mabion (+12,7%), a za nim znalazł się Dom Development (+8,3%) i Biomed-Lublin (+7,3%). Drugą stronę indeksu zamykało PKP Cargo (-3,1%) i Cormay (-2,9%). W indeksie sWIG80 dominowały walory wspierane komunikatami o nabyciu akcji: Toya (+9,2%), INC (+6,6%) i Forte (+5,2), a największą przecenę odnotowały akcje PGS Software (-2,2%) i Asseco BS (-2,1%).

Z pozostałych informacji

Enea w IV kw. miała 2,2 mld zł straty netto, do czego przyczynił się odpis aktualizujący wartość Enea Wytwarzanie, który obniżył wynik netto o ok 2,3 mld zł. Przychody spółki przewyższyły konsensus zakładający 4,3 mld zł o 0,43 mld zł


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk