• Odbierz prezent
Akcje Amazone tracą na wartości. Wyprzedaż spowodowana była informacją o wytoczeniu przez UE formalnych zarzutów antymonopolowych

Czwartkowa sesja po obu stronach oceanu zakończyła się przeceną głównych indeksów. W przypadku USA nasilająca się obawa przed drugą falą epidemii, która może przyczynić się do zmiany prognoz co do zmiany kształtu powrotu gospodarki na ścieżkę rozwoju z litery V na literę U przyczyniło się do wyprzedaży na spółkach postrzeganych, jako beneficjentów odmrażania gospodarki.

\Co ciekawe, na wartości traciły również akcje Amazona, który z reguły zyskiwał, gdy akcje należące do tzw. starej gospodarki traciły na wartości. Wyprzedaż spowodowana była informacją o wytoczeniu przez UE formalnych zarzutów antymonopolowych z powodu nierównego traktowania sprzedawców pochodzących spoza USA. Na zahamowanie spadków nie wpłynęły nawet zarówno pozytywne dane z rynku pracy, gdzie liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 1,54 mln osób (prognoza 1,55 mln osób), wzrostu o 0,3 % w ujęciu r/r dynamiki indeksu PPI za maj, jak i zdecydowanie gołębie stanowisko Fed-u, który w środę utrzymał główną stopę procentową na poziomie 0-0,25% i zapewnieniu o dalszym skupie aktywów w obecnym tempie.

W czwartek ze względu na obchody święta Bożego Ciała polski parkiet był zamknięty. Dzisiejsza sesja może częściowo odzwierciedlać globalny sentyment do rynku akcji skutkując wyprzedażą akcji, przy czym relatywnie lepiej powinien poradzić sobie sektor energetyczny. Z jednej strony podane w środę przez Energę wyniki finansowe za IQ`20 roku, które są zgodne z wcześniejszymi szacunkami, natomiast z drugiej strony nadal szacowany jest potencjalny wpływ na wyniki spółek energetycznych „tajny” projekt MAP dotyczący restrukturyzacji sektora górniczego. W przypadku rynku szerokiego nadal na uwadze inwestorów są spółki z sektora gamingowego. Dla przykładu mocnym wzrostem zakończyły ostatnią sesję notowania spółek T-Bull oraz 11 Bit Studios zyskując odpowiednio 15 i 8%. Dwucyfrowym wzrostem zakończyły się w środę również notowania Vivid Games, którego kurs zamknięcia po podaniu strategii na rok 2020 i lata następne jest na majowym maksimum. Natomiast trend spadkowy panuje na akcjach Budimexu. Spowodowane jest to ogłoszeniem przez Ferrovial sprzedaży 1,28 mln akcji po cenie 200 zł za sztukę.

WIG w układzie dziennym

Akcje Amazone tracą na wartości. Wyprzedaż spowodowana była informacją o wytoczeniu przez UE formalnych zarzutów antymonopolowych  - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk