• Odbierz prezent
Akcje Amazon i Facebook najdroższe w historii!

Wątpliwości co do skuteczności szczepionki na koronawirusa, wzrost napięcia na linii USA-Chiny nie przeszkodziły wzrostom amerykańskich indeksów, których notowania zbliżają się do poziomów sprzed wybuchu epidemii. W odpowiedzi na słabe dane za IQ`20 roku prezentowane przez spółkę Target - jedną z największych sieci detalicznych zachęciła inwestorów do kupna akcji nowych technologii m.in. Amazona i Facebooka, które obecnie są najdroższe w historii.

Optymizmu nie ostudził nawet protokół z kwietniowego posiedzenia FOMC, który stwierdza, że w drugim kwartale prawdopodobnie gospodarka amerykańska doświadczy spadku aktywności gospodarczej na niespotykaną skalę. Wśród danych makroekonomicznych dzisiaj poznamy majowe odczyty wskaźnika PMI zarówno dla przemysłu, jak i dla usług dla USA oraz krajów europejskich. Popołudniu poznamy również liczbę nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

Na polskim parkiecie główne indeksy również zakończyły notowania, lecz dynamika wzrostów nie przekraczała 1%. Jedną z przyczyn osłabienia notowań indeksu WIG20 pod koniec sesji było ogłoszenie przez UKE wszczęcia postępowania unieważniającego aukcję 5G, przez co telekomy oddały wszystkie wzrosty. Dodatkowo opublikowane przez Play informacja o sprzedaży przez Kenbourne i Tollerton pakietu 25 mln akcji odzwierciedli się w kursie spółki. Natomiast solidnym wzrostem zakończyły się notowania CD Projektu, którego kurs kontynuuje trend wzrostowy po aktualizacji przez VTB Capital prognoz sprzedaży nowej gry „Cyberpunk 2077”. Warto również zwrócić uwagę na notowania Energii i Enei, które poinformowały o obniżeniu zysków netto za 2019 rok wskutek dokonania odpisów Elektrowni Ostrołęka. Kursy tych spółek niewiele straciły, gdyż informacja o odpisach prawdopodobnie jest już uwzględniona w cenach. W dłuższym terminie przejście na paliwo gazowe powinno przynieść korzyści zarówno dla środowiska, jak polepszyć marże na sprzedaży energii. W przypadku rynku szerokiego lepsze od oczekiwań wyniki Grupy Azoty oraz Ferro mogą wspierać kursy tych spółek, których notowania zakończyły się na sesyjnych maksimach.

WIG w układzie dziennym

Akcje Amazone i Facebook najdroższe w historii! - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk