• Odbierz prezent
Akcje Allegro spadają? Od dziś możesz na tym zarobić na GPW

Po zeszłotygodniowym debiucie Grupy Allegro na warszawskim parkiecie, który był największym wydarzeniem tego rodzaju w historii GPW, we wtorek 20 października rozpoczęły się notowania kontraktów terminowych futures na akcje Allegro. Oznacza to, że od dziś możliwe jest zajmowanie lewarowanych pozycji na największej spółce GPW, a także krótka sprzedaż na regulowanym rynku.

 

Kontrakty terminowe na akcje Allegro będą posiadały 3 serie - wygasającą w marcu, czerwcu oraz grudniu. Na dzisiejszej sesji do obrotu wprowadzono serie FALEZ20, wygasającą 18 grudnia 2020 r., FALEH21, wygasającą 19 marca 2021 r. oraz FALEM21, wygasająca 18 czerwca 2021 r.

Mnożnik futuresów, jak w przypadku większości kontraktów terminowych na akcje, wynosi 100, co oznacza że przy obecnej wycenie akcji Grupy Allegro na poziomie 84,9000 PLN wartość jednego kontraktu wynosi 8490 PLN, zaś zmiana ceny akcji o 1 PLN oznacza zmianę wartości kontraktu o 100 PLN.

Ze względu na ogromną kapitalizację Allegro i duże zainteresowanie ze strony inwestorów, futuresy mają szansę powodzenia, w przeciwieństwie do większości akcyjnych kontraktów terminowych, których płynność jest marginalna.

Ze względu na specyfikę kontraktów terminowych i wysoki mnożnik nie są one rekomendowane początkującym inwestorom.

 

Futuresy na akcje Allegro to 41. instrument tego typu na warszawskiej giełdzie. Ostatnio na warszawskim parkiecie pojawiły się też kontrakty na akcje X-Trade Brokers i Biomed Lublin.

Czytaj także: WIG20 przywitał Allegro krwistą czerwienią. A to może być dopiero początek

Na czwartkowej sesji po raz pierwszy w skład indeksu czołowych dwudziestu spółek na GPW wszedł niedawny debiutant - Grupa Allegro. Mimo tego, że największa spółka na warszawskim parkiecie jest obecnie na trzyprocentowym plusie, to presja podażowa ze strony pozostałych spółek wchodzących w skład WIG2.. Czytaj
WIG20 przywitał Allegro krwistą czerwienią. A to może być dopiero początek

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk